תובע איגוד הכדורסל עורך הדין טל אור הגיש הבוקר (ראשון) את המלצותיו לנפתלי גושן, רכז הליגות באיגוד, בדבר התלונה של מוטי דניאל, מנהל נבחרת ישראל בכדורסל, נגד פורוורד הפועל חולון טי ג’יי קליין, שלא התייצב לאימוני הנבחרת לקראת משחקי מוקדמות אליפות העולם 2019, זאת על אף שזומן.

עו”ד אור כתב: “ביום 29.11 הועברה לעיוני תלונת מנהל נבחרת ישראל הבוגרת מר מוטי דניאל נגד קליין, בנוגע לאי התייצבותו, על אף שהובהר לו ולמנכ”ל קבוצתו כי עליו להתייצב לאימונים. התלונה הועברה בהמשך לדרישתו של יו”ר הוועדה המקומית באיגוד עמוס פרישמן להעמיד לדין את השחקן ולמצות איתו את הדין. מעבר לכך, הועברה לעיוני התייחסותו של של מנהל האגף המקצועי באיגוד ערן עטיה לתלונה, במסגרתה צוין כי לא היה לשחקן ‘כרטיס שחקן בפיב”א, היינו בקשר ישיר והוא השלים לי מסמכים כמו – תעודת התאזרחות, תעודת לידה, דרכון ישראלי וכו’”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: ״כולם ראויים ויכולים לתרום״

עוד כתב: “עינינו הרואות כי מעבר לעובדה שהזמנת שחקן לקחת חלק באימוני ובמשחקי נבחרת ישראל המייצגת את המדינה בארץ ובעולם, היא זכות גדולה וכבוד גדול! רק בהתאם לתנאים הקבועים בתקנון, רשאי מאמן הנבחרת לשחרר את השחקן מהתייצבותו לנבחרת. במקרה של סיבה רפואית שבעטיה לא ניתן היה להתייצב, הרי שהשחקן חייב להמציא למאמן הנבחרת או למנהל אישור רפואי המעיד על כך, אישור שיינתן על ידי רופא הנבחרת ובאישורו. אשר על כן, בנסיבות אלו, אני מחליט להעמיד לדין משמעתי את השחקן בגין עבירה לכאורה על “עבירה בעניין נבחרת ישראל”, ו/או “עבירה על תקנון האיגוד או על הוראה מפורשת. נראה שהשחקן עשה דין לעצמו וידע גם ידע שהוא עובר עבירה משמעתית עת החליט לנסוע לחופשה בארה”ב על הגעה לאימוני ומשחקי הנבחרת".

העונש המבוקש: “אני סבור כי יש להתייחס למקרה דנן בדבר אי התייצבותו של השחקן לאימוני נבחרת ישראל וכפועל יוצא למשחקי מוקדמות אליפות העולם, בחומרה יתרה. והכל במטרה להוקיע הדברים ולמנוע הישנות מקרים דומים בעתיד. אני מבקש מביה”ד המשמעתי להטיל על השחקן את העונשים הבאים – בפועל: קנס כספי בסך 25 אלף ש”ח ועונש הרחקה מ-5 משחקים רשמיים, על תנאי: קנס כספי של 25 אלף ש”ח וכן הרחקה מ-10 משחקים רשמיים, במקרה של עבירה חוזרת”.