אחד מהמשחקים הצמודים הלילה (בין ראשון לשני) ב-NBA היה זה שבסיומו חגגה דאלאס ניצחון ביתי 110:114 על לוס אנג’לס קליפרס, מי שמוליכה את המערב בצוותא עם דנבר. אבל למרות הקרב המרתק בטקסס, מה שתפס את מרבית תשומת הלב מהמשחק היה דווקא אירוע שלא קשור כלל לכדורסל.

פטריק בברלי, שחקנה של הקבוצה מעיר המלאכים, שידוע כפרובוקטור לא קטן, הורחק בתחילת הרבע הרביעי לאחר שזרק את הכדור על אוהד המאבריקס שישב מאחורי אחד הסלים, בטענה שזה קילל את אמו. “הוא אמר לי פעמיים ‘אני א***ן את אמא שלך. אמרתי את זה לשופט וגם למאבטחים. אתם יודעים שאני משחק חזק, אבל אני תמיד עושה זאת במסגרת החוקים, אף פעם לא הורחקתי ממשחק ב-NBA”, אמר השחקן בסיום. 

פטריק בברלי, לא הפעם הראשונה שהוא מתעמת עם אוהדים (רויטרס)פטריק בברלי, לא הפעם הראשונה שהוא מתעמת עם אוהדים (רויטרס)

“כל מי שמכיר אותי יודע שאני איש של משפחה ואני פשוט לא מסוגל לשמוע קללות כאלה, זה לא מקובל”, המשיך בברלי הנסער והוסיף: “אם אני פונה לשופט ולכוחות האבטחה באולם ומתריע בפניהם והם עדיין לא עושים כלום בנידון, מה מצפים מאיתנו השחקנים לעשות?”.

אותו אוהד סורר העונה לשם דון נובלר, הוא אחד מהאוהדים המוכרים של דאלאס, שיושב באותו מושב מאחורי הסל כבר במשך שנים. נובלר טען בפני התקשורת כי אכן נקלע לעימות מילולי עם בברלי במהלכו הקניט את אמו, אך בשלב מוקדם יותר של המשחק ולא כאשר השחקן זרק לעברו את הכדור.

דון נובלר, אוהד מוכר של המאבריקס (רויטרס)דון נובלר, אוהד מוכר של המאבריקס (רויטרס)

מאמן הקליפרס, דוק ריברס, הגיב לאירוע ואמר: “אמרתי לפטריק שאלו החיים ולפעמים צריך לדעת להתעלם אפילו כשאוהדים אמרים לך דברים קשים. אנחנו, מאמנים ושחקנים, לא צריכים להיגרר לפרובוקציות ולתת להנהלת הליגה לטפל בדברים האלה”. אגב, בעבר בברלי נקנס על ידי הליגה בסכום של 25 אלף דולר כששיחק ביוסטון, לאחר שנקלע לעימות עם אוהד של אוקלהומה ת’אנדר במהלך משחק פלייאוף ב-2017. 

דוק ריברס (רויטרס)דוק ריברס (רויטרס)