נבחרת ישראל נקלעה הערב (שני) למותחן בלתי מתפשר בגיאורגיה, כשהיא חייבת ניצחון כדי להשאיר את חלום ההעפלה בחיים. גיאורגי שרמדיני שבר לכחולים-לבנים את הלב וקלע סל עם הבאזר שהכריע את ההתמודדות וקבע הפסד 71:69 לישראל במוקדמות אליפות העולם 2019.

מאמן הנבחרת המתוסכל עודד קטש אמר בסיום: “אנחנו רגע אחרי המשחק וזה באמת אחד מההפסדים הכואבים שלנו. יש הרבה מחשבות וללא ספק זה לא משחק גדול שלנו, אבל נכנסנו עם אופי למשחק. לצערי הפסדנו וזו אכזבה גדולה. בחצי הראשון היינו נוראיים ומפוזרים מבחינה התקפית, מה שהכריע בסוף היה האחוזים ל-2 נקודות, שיחקנו לידיים שלהם כששיחקנו למקומות של שני הגבוהים של גיאורגיה, הם שמרו אותנו טוב והשתמשו נכון בגבוהים שלהם”.

תמיר בלאט עם הכדור (FIBA)תמיר בלאט עם הכדור (FIBA)

היכולת של הנבחרת: "לא משחק גדול שלנו, ניסיתי למצוא הרכבים נכונים עם יותר גארדים ולרווח את המשחק, אבל הגיאורגים ניצחו בקרב חפירות. היחידים שהיו פחות טובים מאיתנו הם השופטים. אני אופטימי, אבל זה קצת קשה להישמע ככה אחרי הפסד. למרות הכל, אני גאה מאוד בשחקנים על המאמץ”.

הסיכויים הקלושים שעוד נותרו להעפיל למונדובאסקט: “אני לא מתייחס לסיכויים כי זה לא תלוי בנו כרגע. ניסיתי לשלב יותר שחקנים, נצטרך ללמוד להשתמש בהם. אנחנו מסתכלים קדימה וממשיכים לשחק, מה שחשוב לי זה שאנחנו נבחרת מגובשת וזה שראיתי שלשחקנים אכפת ושהם לקחו את ההפסד בצורה קשה”. 

גוגה ביטדזה מול ג'ייק כהן (FIBA)גוגה ביטדזה מול ג'ייק כהן (FIBA)

ג’ון דיברתולומאו התייחס גם הוא בסיום: “אני חושב שעשינו יותר מדי טעויות ושילמנו על כך ביוקר, כואב להפסיד ככה. אני גאה בצורה בה נלחמנו, ניסינו לחזור למשחק ולצערי בסוף הפסדנו, אבל אנחנו מתגבשים ומשתפרים וזה דבר חיובי”.