אחרי שהושמצה לא מעט העונה ופתחה בצורה מזעזעת, דברים טובים קורים ביוסטון בשבועות האחרונים. הלילה (בין ראשון לשני) גברו על הרוקטס 113:125 על מוליכת המזרח דנבר, בדרך לניצחון שביעי בשמונת המשחקים האחרונים.

מי ששוב קיבל את המחמאות היה ג’יימס הארדן שהמשיך ביכולתו המפלצתית והתעלל בקבוצה מקולורדו עם 32 נקודות ו-14 אסיסטים. אך הארדן בחר לפרגן דווקא לחברו קלינט קאפלה: “הוא עשה בדיוק את מה שאמור היה לעשות, הוא סיים חזק. הוא שיחק טוב בצורה יוצאת דופן, השקיע ועבד קשה”.

ג'יימס הארדן מול ניקולה יוקיץ' (רויטרס)ג'יימס הארדן מול ניקולה יוקיץ' (רויטרס)

ניקולה יוקיץ’ הסביר: “הם ניצחו אותנו בבית שלנו והם ניצחו אותנו גם כאן ביוסטון. בעונה שעברה גם לא ניצחנו אותם אפילו פעם אחת, ככה שיש לנו בעיה מול הקבוצה הזו. אנחנו חייבים למצוא דרך להשתפר, לשחק טוב יותר וגם לנצח אותם בהמשך”. מאמן הנאגטס מייקל מאלון שיבח את הארדן: “הוא השחקן שהכי קשה לשמור עליו ב-NBA, כולם יודעים למה הוא מסוגל”.

בתוך כך, דריק רוז התנצל על ההתבטאות “תמותו” שלו לאחר הפיטורין של מאמן מינסוטה תום ת’יבודו. ההתנצלות הגיעה לאחר שהוטחה ביקורת כשאמר: “יש לי הרבה ביטחון בעצמי, ת’יבודו הוא מאמן שהאמין בי, הוא עזר לקריירה שלי שוב לעשות את הקפיצה, על כך תמיד אהיה אסיר תודה עבורו. אבל כל אלו שחושבים שעכשיו אעצור, פשוט תמותו, זה ממש לא”.

רוז הביע חרטה כאשר צייץ בטוויטר: “פישלת שהשתמשתי במילות סלנג כמו “תמותו" כשהגבתי לשאלה האם אמשיך להיות טוב גם בלי תום. לא התכוונתי ליטרלית למונח הזה ואני מתחרט על כך שהשתמשתי בו, אני רוצה להביע את התנצלותי על כך”.