מכבי תל אביב ובודוצ’נוסט הן כנראה שתיים מהקבוצות החלשות ביורוליג העונה, אולם לפחות נכון להערב (רביעי) הצהובים הם החלשים פחות, לאחר שהשלימו דאבל על המונטנגרים עם 76:81 ביתי בהיכל מנורה מבטחים.

הקהל הצהוב הודה לפני הפתיחה לאקס נוריס קול, אולם שם הסתיימו החיוכים מצדו של גארד האורחת. קול בא להוכיח והראה הרבה אגרסיביות, כשנתן לקבוצתו יתרון כמעט לבדו. זה היה לו מעט קל יותר, שכן הצהובים היו פשוט רעים בהתקפה, הרבו להחטיא וקלעו שלשה ראשונה רק אחרי 15 דקות.

אנג'לו קלויארו חוגג (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו חוגג (איציק בלניצקי)

קבוצה טובה יותר מבודוצ’נוסט כנראה הייתה מנצלת את החולשה הצהובה ליתרון דו ספרתי, אולם למזלו של יאניס ספרופולוס, היה לו מרווח לתקן. בעיית עבירות ועייפות של הכחולים, לצד התעלות ברגעי ההכרעה העניקו ניצחון דחוק למכבי, שבעוד יומיים תתמודד עם יריבה מעט יותר קשה, צסק”א מוסקבה ברוסיה.

יש לציין כי 9,476 הצהובים שהגיעו להיכל היו מאוד מעורבים, ולאו דווקא בצד התומך. קריאות בוז בחילופים בהם יובל זוסמן וג’ון דיברתולומאו ירדו לספסל, שלטי מחאה בפתיחה ואפילו אוהדים שהגיעו למושבו של יו”ר המנהלת שמואל פרנקל כדי למחות. סימנים מדאיגים מעט להנהלה הצהובה, ולא רק מכיוון המגרש.

שלט מחאה של אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)שלט מחאה של אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

קלעו למכבי ת”א: סקוטי ווילבקין 16 נקודות, טאריק בלאק 12, דיאנדרה קיין 11, ג’וני אובראיינט 10, אלכס טיוס ויובל זוסמן 8 כל אחד, ג’ון דיברתולומאו 6, קנדריק ריי ומייקל רול 3 כל אחד, ג’ייק כהן ואנג’לו קלויארו 2 כל אחד.

קלעו לבודוצ’נוסט: נוריס קול 25 נקודות, ארל קלארק 13,  קוטי קלארס ואדווין ג’קסון 10 כל אחד, גוגה ביטאדזה 8, פיליפ בארוביץ’ ונמניה גורדיץ’ 4 כל אחד וג’יימס בל 2.

רבע ראשון – 12:18 לבודוצ’נוסט

חמישיית מכבי ת”א: סקוטי ווילבקין, דיאנדרה קיין, ג’וני אובראיינט, אנג’לו קלויארו ואלכס טיוס.
חמישיית בודוצ’נוסט: אדווין ג’קסון, נוריס קול, ג’יימס בל, ארל קלארק ופיליפ בארוביץ’.

נוריס קול מודה לקהל (איציק בלניצקי)נוריס קול מודה לקהל (איציק בלניצקי)
יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)יאניס ספרופולוס (איציק בלניצקי)
יסמין רפשה (איציק בלניצקי)יסמין רפשה (איציק בלניצקי)
אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)אוהדי מכבי ת"א (איציק בלניצקי)

הצהובים פתחו עם כמה ניסיונות לא מוצלחים מחוץ לקשת , כאשר מי שפתח טוב מולה היה האקס נוריס קול, שזכה לטקס הוקרה ומילים חמות בפתיחה, אך לא התרגש ועשה 0:6 לבדו. אחרי 2:40 דקות מכבי סוף סוף זרקה משתי נקודות, כשקיין חדר לצבע וקלע נקודות צהובות ראשונות. קול המשיך ללהוט ולבדו העלה את הכחולים ל-4:10 בשתי התקפות מעבר, כשרק אחרי שש דקות קלע לראשונה שחקן מהאורחת שאינו קול, כשקלארק צלף שלשה בדרך ל-6:13. קיין (6 נק’ ברבע) היה היחיד שתפקד מעט התקפית בצהוב וצימק למינוס חמש, אך המונטנגרים דאגו ל-12:18 בתום הרבע.

טאריק בלאק מטביע (איציק בלניצקי)טאריק בלאק מטביע (איציק בלניצקי)
שחקני בודוצ'נוסט מרוצים (איציק בלניצקי)שחקני בודוצ'נוסט מרוצים (איציק בלניצקי)

רבע שני – 34:37 לבודוצ’נוסט

הצהובים המשיכו להחטיא גם ברבע השני, אולם למזלם גם המונטנגרים “נדבקו” במגפת ההחטאות ואחרי שלוש דקות התוצאה ברבע עמדה רק על 2:2. הכחולים לקחו שלושה ריבאונד התקפה באותו מהלך ולבסוף קול קבר שלשה כדי לקבוע 16:23. 15 דקות בתוך המשחק הגיעה סוף סוף שלשה ראשונה בצהוב ונקודות ראשונות של ווילבקין, כשמייקל רול צימק עוד קצת עם סל ועבירה אחרי אסיסט יפה של יובל זוסמן כדי לצמק ל-27:24 בלבד. אלא שזוסמן, על אף היכולת הטובה, עשה עבירה שנייה והוחלף מיידית על ידי ספרופולוס לקול קריאות בוז מהקהל. הצהובים, בדקות טובות יחסית, הלכו לצבע והשוו עד ל-32:32, אולם המחצית הסתיימה בדיוק כפי שהתחילה, עם נקודות של קול, 34:37 לאורחת.

יובל זוסמן (איציק בלניצקי)יובל זוסמן (איציק בלניצקי)
אלכס טיוס מול ג'יימס בל (איציק בלניצקי)אלכס טיוס מול ג'יימס בל (איציק בלניצקי)

רבע שלישי – 59:60 לבודוצ’נוסט

אחרי סקור נמוך יחסית במחצית הראשונה, בתחילת הרבע השלישי הקצב החל לעלות. ווילבקין פתח היטב בקליעה מחצי מרחק, קול ענה לו מיד והגיע ל-20 נקודות אישיות., זוסמן קבע שוויון בשלשה, אולם קלארק ובל ידעו לשמור את היתרון כחול וקבעו 43:47. ההתקפות המשיכו לעבוד כשאובראיינט וקלארק צלפו שלשות מכל צד. העם כמה חילופים המשחק הפך מפוזר למדי ושוב הגיע ריבוי ההחטאות הזכור מרבעים קודמים. ספרופולוס הגיב עם כניסה לראשונה הערב של דיברתולומאו, לתשואות הקהל, ועם האנרגיות הקפטן נתן שלשה ויתרון ראשון 53:56 למכבי ת”א. אלא שקול וג’קסון דאגו, על אף שלשה נוספת של דיברתולומאו, כי גם הרבע הזה יסתיים ביתרון מונטנגרי, 59:60.

נוריס קול חודר על קנדריק ריי (איציק בלניצקי)נוריס קול חודר על קנדריק ריי (איציק בלניצקי)
אנג'לו קלויארו מול ג'יימס בל (איציק בלניצקי)אנג'לו קלויארו מול ג'יימס בל (איציק בלניצקי)

רבע רביעי – 76:81 למכבי ת”א

הנדנדה נמשכה בתחילת הרבע המכריע כשהיתרון החליף ידיים. הקהל שוב גילה מעורבות עם קריאות בוז אחרי שווילבקין עלה כדי להחליף את דיברתולומאו. קיין החזיר את היתרון לצד הצהוב עם ארבע רצופות וקבע 64:66. המונטנגרים הסתבכו עם עבירות, כשביטאדזה ובל יצאו שניהם בחמש עבירות, אך מכבי לא ידעה לנצל זאת וגורדיץ’ הצליח להשוות. זוסמן ואובראיינט דייקו בשלשות כדי לקבוע 68:72 צהוב ואחרי מספר התקפות עקרות הגיעה שלשה גדולה של ווילבקין שנתנה יתרון שבע, ממנו בודוצ’נוסט כבר לא ידעה לחזור.

סקוטי ווילבקין מול נוריס קול (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין מול נוריס קול (איציק בלניצקי)
ג'ייק כהן, מייקל רול ואלכס טיוס בסיום (איציק בלניצקי)ג'ייק כהן, מייקל רול ואלכס טיוס בסיום (איציק בלניצקי)