אין כל ספק שמילווקי היא הדבר הכי טוב שיש לעונת 2018/19 ב-NBA להציע. הבאקס הנפלאים רשמו הלילה (אור לחמישי) 109:116 מרשים על יוסטון, שהיה הניצחון השביעי בשמונת המשחקים האחרונים בדרך לשמירה על ראשות המזרח.

מי שהיה שוב במיטבו הוא יאניס אנטטוקומפו שתרם 27 נקודות בדרך לניצחון ושיא קריירה בכדורים חוזרים עם 21 כאלו: “כל מה שאכפת לי הוא להשיג את הניצחון, אני יודע שברגע שמנצחים ועושים את כל מה שצריך כדי לעזור לחברים שלך ונותנים הכל על הפרקט עד הרגע האחרון, הכל מסתדר מעצמו, כל התארים האישיים וכל מה שקשור”.

יאניס אנטטוקומפו (רויטרס)יאניס אנטטוקומפו (רויטרס)

ג’יימס הארדן, ש-42 נקודות שלו לא הספיקו, טען: “פשוט נתקענו מבחינה הגנתית ואיפשרנו להם לקלוע 38 נקודות ברבע אחד, שזה ממש יותר מדי, במיוחד כשמדובר במשחק ביתי. לא הצלחנו לצאת להתקפות מתפרצות, לא הגענו לאן שרצינו כי פשוט לא עשינו מספיק עצירות בהגנה”.

גם בבוסטון האווירה טובה במיוחד אחרי ניצחון רביעי ברציפות בדמות 108:135 מרשים על אינדיאנה. קיירי אירווינג נזכר באסיפת השחקנים שנערכה אחרי ההפסד למילווקי ב-21 בדצמבר, שלאחריה יצאו הסלטיקס לרצף של שבעה ניצחונות בתשעה משחקים: “רצינו לבנות שוב את הכימיה, להתחבר אחד לשני, לשים הכל על השולחן ולצאת לדרך חדשה. בנקודה ההיא, מול מילווקי, עדיין לא הגענו לתחתית ולשפל, אבל היינו חייבים להוציא את כל החרא בחדר ההלבשה ולא להשאיר דברים תלויים באוויר”.

לוקה דונצ'יץ' (רויטרס)לוקה דונצ'יץ' (רויטרס)

עוד הוסיף: “כאנשים בוגרים וכשחקנים שיש להם ציפיות מעצמם, זה היה טוב לשמוע מה לכל אחד יש להגיד מה הוא רוצה לעצמו ומה הוא רוצה עבור הקבוצה. עכשיו רואים את החיוכים שלנו במיוחד במשחקים הצמודים. אף אחד לא חושב בצורה אנוכית וככה בונים קבוצה, זה מה שיכול לבנות מסורת של אליפויות. יש תחושה טובה גם על הספסל, כולם עושים הכל כמו שצריך, כל אחד כאן רוצה לראות את החבר שלו מצליח”.

“לוקה עושה כל הזמן דברים משוגעים כאלו”, אמר דיאנדרה ג’ורדן אחרי ה-94:104 של דאלאס על פיניקס, כאשר דונצ’יץ’ היה במיטבו עם עוד משחק נהדר של 30 נקודות. “אני כבר לא מופתע משום דבר שהוא עושה.