השחקנים הבולטים בליגה הטובה בעולם ממשיכים לשבור שיא אחר שיא והלילה (בין שישי לשבת) סטף קרי וג’יימס הארדן, שניים מהכוכבים הגדולים של הליגה, רשמו עוד ציוני דרך משמעותיים בקריירה.

קרי קלע 5 שלשות ב-109:146 המוחץ של גולדן סטייט על שיקגו ועלה למקום השלישי ברשימת קלעי השלשות בכל הזמנים, תוך שהוא מעלה את מאזנו ל-2,285 שלשות וחולף על פני ג’ייסון טרי שירד למקום הרביעי. אבל עם כל הכבוד לטרי, גם הוא ידע שהוא לא קרוב אפילו לשני קלעי שלשות ששיחקו גם הם בתקופתו, שניים שהיו ללא ספק הגדולים ביותר מעבר לקשת, לפחות עד שקרי הגיע לליגה – ריי אלן ורג’י מילר.

אלן ומילר נמצאים במקומות 1 ו-2 בהתאמה ברשימת קלעי כל הזמנים, ולאחר שקרי התייצב מאחוריהם הוא אמר: “זה הישג מיוחד. אלה שני חבר’ה שקבעו את הסטנדרט, בקריירה שלהם הם מתחו את הדמיון של המשחק מעבר לקשת ה-3, הם עשו את זה במשך הרבה, הרבה, הרבה שנים, באופן יציב. הערצתי אותם כשהייתי ילד ושיחקתי כדורסל”.

קרי התייחס גם לאבא שלו דל קרי, קלע שלשות לא רע בעצמו שקלע 1245 שלשות בקריירה (מקום 56 בכל הזמנים): “כמובן שבגלל אבא שלי נוצרה בי האהבה לזריקות. כשאני מסתכל על הרשימה, זה מיוחד להיות מאחורי החבר’ה האלה, אני רוצה להמשיך במרדף הזה, לתפוס אותם ולעשות עוד הרבה שנים בקצב הזה”.

עם זאת, קרי הגיע ל-2,285 שלשות ב-10 שנים בקריירה, הרבה יותר מהר מהקצב של אלן ומילר, כך שאם הוא ימשיך לשחק 19 עונות, כמו שני הקלעים שכבר זכו למקום בהיכל התהילה של הכדורסל, הוא בוודאי יעבור אותם. הוא הגיע ל-2,285 ב-656 משחקים, מילר שבמקום השני הגיע ל-2,560 ב-1,389 משחקים, אלן שבמקום הראשון הגיע ל-2,973 ב-1,300 משחקים בדיוק. עם זאת, קרי לא ממהר לדבר על המקום הראשון: “רק לדעת ששני החבר’ה האלה נמצאים לפניי זה רגע מיוחד. אני מכבד את המשחק, אני מכבד את מה ששחקנים עשו לפניי, ושני אלה – אלה הם שחקנים שהערצתי”.

אגב, קרי לקח את כדור המשחק לאחר הסיום והתייחס גם לכך כשאמר: “אנסה לשלוח אותו לרג’י וריי כדי שיחתמו עליו בשבילי. זו המטרה”. גם חברו של סטף לקבוצה, קליי תומפסון, התייחס להישג של החצי השני שלו ל”ספלאש ברודרז” כשאמר: “סטף בוודאות יהיה בראש הרשימה הזאת כשהכל ייגמר”. כשנשאל איפה הוא חושב שהוא עצמו יסיים ברשימת קלעי השלשות בכל הזמנים ענה: “מקווה שבמקום השני, אסתפק בזה”, כשהוא משאיר את המקום הראשון לקרי.

במקום אחר במערב, ג’יימס הארדן עשה היסטוריה משלו. הגארד הנפלא של יוסטון, ה-MVP המכהן של הליגה למי ששכח, הוא אחד משני המועמדים הבולטים לזכות בתואר האישי גם השנה, והלילה הוא רשם, בפעם השלישית בשישה המשחקים האחרונים של הרוקטס, טריפל-דאבל שכולל 40 נקודות, הישג מדהים בפני עצמו.

אלא שהפעם הוא הגיע להישג הזה דקה ו-22 שניות לפני תום הרבע השלישי, וזכה למנוחה ברבע הרביעי כולו, מה שהפך את הרגע להיסטורי, שכן הארדן היה לשחקן הראשון מאז קום ה-NBA שמגיע לטריפל-דאבל שכולל 40 נקודות כשהוא משחק פחות מ-30 דקות. הארדן גם מחזיק בממוצע של 40.5 נקודות ב-15 המשחקים האחרונים, ולצד קובי בראיינט הוא אחד משני השחקנים היחידים שמחזיקים בממוצע של מעל 40 נקודות על פני רצף ארוך כל-כך.

אגב, הריבאונד העשירי, שהשלים את הטריפל-דאבל, היה בסיוע אגרסיבי למדי של פי. ג’יי טאקר, שנמנע מלקחת בעצמו ריבאונד ואף מנע מאנטה זיזיץ’ מקליבלנד להגיע לכדור. בסיום המשחק טאקר נשאל מה הוא רוצה בתמורה מהארדן וענה: “ארוחת ערב, סרט, דייט. אני צריך דייט”. הארדן הגיב לאחר מכן כשאמר: “אקח אותו לארוחת ערב, לסרט, לאירופה. אקח את פי. ג’יי לכל מקום. הוא גם ככה מקבל ממני מספיק.

במקום אחר, עדיין במערב, יוטה ניצחה את הלייקרס 95:113 עם הצגה של דונובן מיצ’ל, שסיים עם 33 נקודות ו-9 אסיסטים. באחד המהלכים שלו במהלך המשחק ביוטה כל-כך התלהבו שהם צייצו: “אלוהים אדירים, משטרת סולט לייק סיטי, אנחנו רוצים לדווח על פשע”, עם תיוג של משטרת בירתה של יוטה.

במשטרה לא איחרו להגיב כשכתבו בתגובה: “אנחנו תמיד פה בשבילו! מה שיהיה פשע אמיתי זה אם הוא לא ייבחר למשחק האולסטאר”.