מכבי תל אביב עדיין מחפשת מקום בין שמונה הראשונות ביורוליג והערב (חמישי) ב-21:05 תארח את אולימפיאקוס היוונית של דייויד בלאט במסגרת המחזור ה-22 ביורוליג. מסיבת העיתונאים לקראת המשחק בה דיבר המאמן, יאניס ספרופולוסהועברה בשידור חי בערוץ ONE ובאתר.

“לפני שאתייחס למשחק אני רוצה להגיד שזה שבוע עצוב עבור הקבוצה שלנו כי שמלוק האגדי נפטר. אני רוצה למסור את תנחומיי האישיים וגם את אלו של הקבוצה”, פתח היווני שדיבר על מותו של מנהל הקבוצה לשעבר. 

לגבי המשחק עצמו אמר ספרופולוס: “מדובר בעוד מפגש חשוב נגד קבוצה טובה מאוד. כולם יודעים מה האיכויות שלהם, יש להם שחקנים ברמה גבוהה ואנחנו צריכים להיות מרוכזים, לשחק חכם ולהיות חזקים בהגנה. זה טוב שהאולם יהיה מלא ואנחנו מצפים מהאוהדים לעזור לנו לנצח במשחק החשוב הזה”. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מסע"ת מכבי לקראת אולימפיאקוס

המפגש עם אולימפיאקוס אותה אימן במשך 4 שנים: כשאתה מגיע למשחק מהסוג הזה יש לך רגשות כי ככה זה עם בני אדם. אבל ברגע שאתה מכין את הקבוצה למשחק אתה מתרכז בצד המקצועי. אתה רוצה כמאמן לעזור לקבוצה שלך לנצח. אני מחויב למכבי, זו הקבוצה שלי. לעולם לא אשכח את השנים היפות באולימפיאקוס אבל הכי חשוב זה לשים את הרגשות בצד וזה מה שאעשה. הייתי באולימפיאקוס 4 שנים והצלחנו להשיג הרבה דברים – זכינו פעמיים ברצף בליגה, שיחקנו בשני גמרים של היורוליג אבל עכשיו אני במכבי ואני גאה ושמח בכך”.   

כוכב היוונים, ואסיליס ספאנוליס, איתו שיתף פעולה במשך 4 עונות: “תרשו לי לא להתייחס לשאלות כאלה כי אני מכבד את השחקנים שלי. אם אדבר כרגע על שחקן שלי בעבר זה לא טוב עבור השחקנים שלי. אני מכבד את ספאנוליס אבל לפני המשחק יותר חשוב לי איך השחקנים שלי יעלו לפרקט”. 

יאניס ספרופולוס במסיבת העיתונאים (חגי מיכאלי)יאניס ספרופולוס במסיבת העיתונאים (חגי מיכאלי)

היכולת ההגנתית החלשה במשחקים האחרונים: “כמו שאמרתם, הבעיה הכי גדולה שלנו במשחקים האחרונים היא ההגנה. אנחנו חייבים להשתפר בחלק הזה ולכן בזה אנחנו מתמקדים. בשלושת המשחקים האחרונים שלנו היריבה קלעה באזור 100 הנקודות. קצב המשחק חשוב מאוד ואנחנו צריכים לשלוט בו. כדי לעשות את זה צריך לשחק הגנה טובה ולשלוט בריבאונד הגנה”. 

המפגש הפיקנטי מול דייויד בלאט: “בלאט הוא מאמן אגדי, הוא לא הצליח רק במכבי אלא בכל מקום בו עבד. אני לא חושב שהמשחק הזה הוא ביני לבינו, זה מכבי נגד אולימפיאקוס. המועדונים נשארים תמיד והמאמנים תמיד ממשיכים הלאה מתישהו”. 

מצבו של סקוטי ווילבקין: “סקוטי מרגיש טוב יותר. אתמול הוא התאמן חלקית ואני מקווה שהמחלה ממנה הוא סובל לא תשפיע על ההופעה שלו מחר”.

ג'וני אובריאנט דיבר גם הוא וניסה להסביר מה על הקבוצה לעשות על מנת לשפר את היכולת ההגנתית מהמשחקים האחרונים: “אנחנו פשוט צריכים להיות קשוחים יותר. במשחקים האחרונים קלעו נגדנו סלים קלים. כל משחק הוא חשוב. הגישה שלנו היא להתרכז בכל משחק בנפרד. היו לנו עליות וירידות, אנחנו מתרגשים מהמשחק הזה ואני משוכנע שתהיה אנרגיה נהדרת. המאמן שלנו מאוד רוצה לנצח נגד קבוצתו הקודמת. הוא מכיר את השחקנים שלהם ואת השיטה שלהם, זה משחק מרגש".

ג'וני אובראיינט (איציק בלניצקי)ג'וני אובראיינט (איציק בלניצקי)

בתוך כך, דיאנדרה קיין שנפצע בשריר הירך האחורי, שותף באופן כמעט מלא באימון המסכם כשבמהלכו ערך את כל הנדרש, אך ירד מספר דקות לפני יתר השחקנים כשקיימת עדיין התלבטות האם לשתפו במשחק.

דיאנדרה קיין וקנדריק ריי (חגי מיכאלי)דיאנדרה קיין וקנדריק ריי (חגי מיכאלי)

בטרם המשחק, יערכו במועדון טקס מיוחד לכבודו של הכרוז המיתולוגי, רפי גינת, שייכנס להיכל המכבים שהינו היכל התהילה של המועדון, רגע לפני יום הולדתו ה-70. גינת יזכה לכבוד מהצהובים אותם ליווה במשך 31 שנים והיה אחד מהסמלים המזוהים עם הקבוצה ברחבי אירופה כולה. לא רבים שהחזיקו בתפקיד הכרוז חצו את סף היכלי התהילה, המפורסם ביותר שזכה לכבוד הזה הוא כמובן צ'יק הרן, השדרן האגדי של לוס אנג'לס לייקרס שהתקבל גם להיכל התהילה של הכדורסל על שם ג'יימס נייסמית'.

רפי גינת (איציק בלניצקי)רפי גינת (איציק בלניצקי)