הפועל ירושלים השלימה אמש (רביעי) את שלב הבתים בליגת האלופות של פיב"א עם ניצחונה 83:85 על דיז'ון הצרפתית. על אף הניצחון, הירושלמים לא הצליחו לסיים בפסגת הבית לאור ניצחונה המקביל של א.א.ק אתונה ועל כן סיימו במקום השני, כשהיריבה בשלב שמינית הגמר תתגלה בהגרלה שתיערך ביום שישי.

עם כל הכבוד לליגת האלופות, ובעוד תמתין להגרלה של יריבתה, ירושלים תנחת במהלך היום בישראל וכבר תחל את הכנותיה לקראת חצי גמר גביע המדינה נגד הפועל חולון שיתקיים ביום שני הקרוב, אז צפויה הקבוצה לקבל בחזרה את תמיר בלאט וכריס ג'ונסון לסגל. הירושלמים, כזכור, נחתו בצרפת ללא בלאט, שזכה למנוחה לקראת הגביע עקב מתיחה במפשעה, ואילו ג'ונסון המתאושש מפציעתו בשריר הירך.

תמיר בלאט (נעם מורנו)תמיר בלאט (נעם מורנו)

מי שהשתתפותו בחגיגת הכדורסל הצפויה בפיס ארנה טרם ידועה הוא אמארה סטודמאייר, שנחשב רק לתושב ארעי, מה שלא מאפשר עדיין לרשום אותו כישראלי. על פי אנשי ירושלים, קבלת האזרחות והשגת המטרה נראית קרובה, אך עדיין לא מספיק, כשבתוך כך, מודעים בקבוצה לשעון החול שאוזל לו. ביום ראשון בשעה 21:00 יהיה זה הדד ליין של כלל הקבוצות בחצאי הגמר לרשום את הסגלים הסופיים שלהן, ויהיה זה גם "הבאזר" של המועדון מעיר הבירה למהלכי האזרחות לפחות לשלבי הגביע. 

בחזרה לזירה האירופאית. באופן כללי, עד כה משדרים בירושלים המון חיוביות מהמעבר לליגת האלופות, המפעל השלישי בחשיבותו, זאת לאחר עזיבת היורוקאפ, למרות שגם לאנשי ירושלמים היה ברור וברור גם כעת, שהיריבות במפעל זה נוחות יותר ממה שאמורים היו לפגוש במפעל בו התחרו עד עונה זו. לאורך תקופת שלב הבתים מבחינת הקהל, בקבוצה הצליחו לכבוש בכל שבוע מחדש את פסגת האוהדים שפוקדים את המגרשים במפעל וזאת למרות שמדובר במספרים קטנים ממה שאיכלסו את היציעים בעונות הקודמות באירופה.

אמארה סטודמאייר זורק מהקו (אורן בן חקון)אמארה סטודמאייר זורק מהקו (אורן בן חקון)

"זה היה משחק מוזר", סיכם עודד קטש את המסע לדיז'ון והוסיף: "אנחנו לא ניקח כלום ממנו, למעט כמה דקות טובות שהיו לנו ואת העובדה שכולם סיימו את המשחק הזה בריאים. חסרו לנו שני שחקנים חשובים וזה גרם לנו לשחק עם הרכבים אחרים שאנחנו לא רגילים אליהם, שחקנים לא שיחקו בעמדות שלהם וזה הקשה עלינו. דיז'ון גם הציגו יכולת טובה מאוד בהגנה בחצי השני שמאוד הפריעה לנו בסגנון המשחק שלנו, אז צריך לתת להם על זה את הקרדיט. לא היינו חכמים מספיק בטיפול בכדור כמו שאנחנו רגילים, המשחק היה יכול ללכת לשני הצדדים, אבל ג’ייקובן בראון לקח כמה זריקות קשות וחשובות עבורנו אז השגנו את הניצחון ומעכשיו אנחנו כבר עם הפנים לגביע בשבוע הבא, שזה הכי חשוב מבחינתנו השנה".

עודד קטש (PayPerLens)עודד קטש (PayPerLens)

ללא צל של ספק המצטיין עד כה של ירושלים בליגת האלופות (בעונה כולה) הוא ג'יימס פלדין, שלפני כחודש האריך חוזהו לעוד שנתיים במועדון. פלדין סיים את שלב הבתים עם 16.4 נקודות, 2.8 ריבאונדים ו-3.7 אסיסטים בממוצע למשחק, כשרק אמש הוסיף עוד 18 נקודות, שני ריבאונדים ושלושה אסיסטים.

הגארד הוסיף גם הוא את סיכומו למשחק ואמר: "זה היה משחק ארוך, אנחנו רצנו-הם רצו, ואני שמח שהתעלינו בסוף עד שהשגנו את הניצחון בסיום, כיף לסיים את שלב הבתים עם ניצחון. זה היה קשה, שני שחקני מפתח שלנו נשארו בבית אז נאלצנו לשחק עם סגל קצר, התעייפנו בחצי השני והם התחילו לרוץ. הם קבוצה טובה בבית שלהם, צפינו שהם יעשו קאמבק בחצי השני, אבל סגרנו את המשחק בצורה טובה”.

ג'יימס פלדין (נעם מורנו)ג'יימס פלדין (נעם מורנו)

עוד הוסיף פלדין: “כל משחק חשוב לנו. הצלחנו להעפיל כבר, אבל מבחינתנו היה חשוב לחזור לישראל עם הניצחון הזה בעיקר כשיש לנו משחק כל כך חשוב ביום שני, ואני מאוד שמח על זה. היינו במצבים שהצליחו להפוך לנו את המשחק אבל אני גאה בכולם, למדנו והתבגרנו כקבוצה. בסופו של דבר עברנו את שלב הבתים בצורה טובה מאוד ואנחנו צריכים להמשיך מפה ולהתעצם".