לא בפעם הראשונה, ראג’ון רונדו הפך לכוכב הלילה של לוס אנג’לס לייקרס, כאשר צלף הלילה (בין חמישי לשישי) סל ניצחון ענק ב-128:129 הענק על בוסטון. מעבר לטריפל דאבל נפלא של לברון ג’יימס, רונדו סיפק משחק נהדר וקינח עם סל מכריע ממש עם הבאזר שהעלה חיוכים בלתי נגמרים על פני חבריו.

“אני מתאמן על זריקות שכאלו כל הזמן”, התייחס רונדו למהלך המנצח שהוביל. “לא יכולתי לדמיין שסל כזה יקרה דווקא פה בגארדן, זה משהו שאנצור לשארית חיי”. קצת נתונים: זו הפעם הראשונה שהרכז קולע סל ניצחון ב-10 השניות האחרונות, לברון הוא הלייקר השלישי עם טריפל דאבל בבוסטון, מצטרף למג’יק ג’ונסון ואלג’ין ביילור.

לברון ג'יימס (רויטרס)לברון ג'יימס (רויטרס)

קינג ג’יימס אמר: “אני מתחיל לחזור לעצמי מיום ליום, בכל פוזשן, בכל רבע, בכל זמן שיש לי לנסות לקלוע, אני מצליח להוריד חלודה ולהמשיך להתחזק. אני עובד על הדרך שלי חזרה ואני משתפר בכל דקה שעוברת”.

אוקלהומה סיטי דוהרת, או יותר נכון מסתערת על המקום בפלייאוף כשיתרון הביתיות הוא שעומד לנגד עיניה. הפעם מחצו הת’אנדר את ממפיס, שבדיוק שיחררה מהסגל שלה את עומרי כספי וביצעה עוד מספר שינויים 95:117, כשראסל ווסטברוק שסיים עם 15 נקודות, 15 אסיסטים ו-13 כדורים חוזרים, רשם את רצף המשחקים הארון ביותר בקריירה שלו עם טריפל דאבל ושני רק לווילט צ’מברליין מ-1968, אך במשחק הקרוב הוא יוכל להשתוות אליו.

עומרי כספי ומארק גאסול מאוכזבים (רויטרס)עומרי כספי ומארק גאסול מאוכזבים (רויטרס)

מייק קונלי, כוכב הגריזליס, התייחס לעזיבתו של מארק גאסול את המועדון אחרי 11 עונות לטובת טורונטו שקיבלה אותו בטרייד. “אתה מנסה להכין את עצמך למשחק בצורה הכי טובה שיש, אבל אתה יודע שמארק עשוי שלא לשחק איתנו כשתום מועד הטריידים מתקרב לו. אתה מודע לרגע שזה הולך לקרות וחושב שאתה מוכן לכך, אבל ברגע שזה קורה חדר ההלבשה לא נראה אותו הדבר, תחושה אחרת.