רגע לפני שתחל את שבוע הגביע, הפועל ירושלים הוגרלה היום (שישי) מול נפטונאס קלייפדה הליטאית בשלב שמינית הגמר בליגת האלופות של פיב”א. את ההגרלה שנערכה בז׳נבה שבשוויץ הגריל אגדת הכדורסל הישראלי, מיקי ברקוביץ׳, שהוזמן לקבל את הכבוד מאנשי פיב״א. 

הירושלמים, שסיימו את בית ב׳ במקום השני יפגוש את הליטאית שהעפילה לשמינית הגמר מבית 4 מהמקום השלישי. האדומים יפגשו שני אקסים של הליגה הישראלית המהווים כשחקנים המובילים של הקבוצה היריבה. הראשון הוא שחקנה של הפועל חולון ב-2013/14, ג'ראיי גרנט והשני הוא קייל וויבר ששיחק בבני הרצליה בעונת 2015. חניכיו של קאזיס מקסביטיס עסוקים בקרבות הצמרת עם ז׳לגיריס קובנה, יריבתה של מכבי תל אביב ביורוליג, אותה ניצחו במסגרת הליגה לפני כחודש.

עודד קטש עם אליהו, אוונס ופלדין (אורן בן חקון)עודד קטש עם אליהו, אוונס ופלדין (אורן בן חקון)

שלב שמינית הגמר יערך בשיטת מפגש הכפול כשתחילה יצאו חניכיו של עודד קטש למשחק חוץ שיערך ב-7 במרץ בסוויטוריו ארנה, הנחשב לאולם ביתי מאוד, עם קהל נלהב במיוחד שמעניק לקבוצתו יתרון ביתיות מובהק. שבוע לאחר מכן ב-14 במרץ ישחקו הקבוצות בפיס ארנה כשירושלים תקווה להגיע למועד זה עם יתרון של ניצחון מוקדם.

אם יעפילו לשלב 8 האחרונות, לשחקני הקבוצה מהבירה צפוי אתגר לא פשוט, כאשר הם צפויים להצטלב עם המנצחת במפגש בין אחת הפייבוריטיות לזכייה, טנריפה הספרדית, לבין פרומיטאס.