טוני פארקר, האיש שזכה בארבע טבעות אליפות NBA ובעל שש הופעות באולסטאר, הודיע היום (שני) על פרישה מכדורסל בגיל 37, זאת לאחר שבילה 18 עונות בליגה הטובה בעולם, במהלכן הותיר את חותמו כאחד השחקנים האירופיים בגדולים ביותר ששיחקו בליגה.

“אני הולך לפרוש”, אמר פארקר ל-ESPN. “החלטתי שאני לא הולך לשחק כדורסל יותר”. הגארד רמז עוד במהלך העונה האחרונה בה שיחק במדי שארלוט כי הוא מתכוון לעזוב את הענף. כשנשאל על הסיבה בגינה החליט לפרוש, ענה פארקר תשובה נחרצת: “אני לא יכול להיות יותר אותו טוני פארקר”.

בחשבון הטוויטר שלו צייץ השחקן: “אני פורש מכדורסל עם המון רגשות, זה היה מסע מדהים שלא דמיינתי שאעשה אפילו בחלומות הכי פרועים שלי. לא חשבתי שאחווה את כל הרגעים המדהימים האלה ב-NBA ובנבחרת צרפת. תודה על הכל!”.

פארקר הגיע ל-NBA ב-2001, לאחר שנבחר על ידי סן אנטוניו במקום ה-28 בדראפט. במהרה, הבחירה של הספרס התבררה כמשתלמת ביותר, שכן הגארד נבחרת כבר בעונתו הראשונה לחמישיית הרוקיז של העונה ובהמשך זכה בארבע אליפויות עם הקבוצה (2003, 2005, 2007 ו-2014). בתווך, הצרפתי נבחר שלוש פעמים ברציפות לחמישיית העונה (2012-2014). בנבחרת הלאומית, פארקר הוביל את הטריקולור לזכייה באליפות אירופה ב-2013, אותה סיים גם כמלך הסלים.