לא חלפו 24 שעות מאז ההחלטה של קוואי לנארד להגיע ללוס אנג’לס קליפרס יחד עם פול ג’ורג’, והערב (שבת) הגיעה התשובה של היריבה העירונית, לוס אנג’לס לייקרס, שהוציאה לפועל “פלאן בי” מתוזמן היטב ובשיאו הדיווח לפיו הסנטר דמרקוס קאזינס מצטרף בחוזה לעונה אחת.

קאזינס עוזב את גולדן סטייט ומשלים בצד הצהוב-סגול של עיר המלאכים טריו מרשים במיוחד יחד עם לברון ג’יימס ואנתוני דייויס, ששיחק יחד איתו בניו אורלינס. מדובר ברכש מרשים עבור הלייקרס ואם “בוגי” ודייויס כשירים, הם מהווים כנראה את הקו הקדמי הטוב ביותר ב-NBA, גם בלי לדבר על לברון. 

אבל הלייקרס לא סיימו פה ודאגו גם לקו האחורי שלהם, כשדני גרין, שרק לפני פחות מחודש זכה באליפות עם טורונטו, הצטרף גם הוא בחוזה לשנתיים עבור 30 מיליון דולר. גארד נוסף שהצטרף הוא קווין קוק, שעזב את גולדן סטייט ועשה גם הוא את הדרך הקצרה מסן פרנסיסקו ללוס אנג’לס.

דמרקוס קאזינס ואנתוני דייויס בימים שלהם בניו אורלינס (רויטרס)דמרקוס קאזינס ואנתוני דייויס בימים שלהם בניו אורלינס (רויטרס)

אז שלושה שחקנים חדשים – בוגי, גרין וקוק – הצטרפו, אבל הלייקרס לא הסתפקו בזה והחזירו לסטייפלס סנטר שלושה שחקנים שסיימו חוזה בתום העונה החולפת והיו יכולים לחתום בכל קבוצה בה יחפצו לשחק. הראשון הוא הרכז הוותיק ראז’ון רונדו, שסיים חוזה בקבוצה בתום העונה האחרונה וחתם על חוזה חדש לשנתיים.ג’אבל מגי וקונטביוס קולדוול פופ. השני הוא הסנטר ג’אבל מגי שאולי חשב שהוא יפתח בחמישייה עד ששמע על הגעתו של קאזינס, והשלישי הוא קונטביוס קולדוול פופ.

מדובר על החתמה של שישה שחקנים בפחות מיממה, ושמונה שחקנים בסך הכל אם מצרפים לרשימה את דייויס ואת ג’ראד דאדלי שחתם לפני ארבעה ימים. 

בחזרה להחתמתו של קאזינס, על פי הפרסומים בארה”ב גם מיאמי הייתה חזק בתמונה בקרב על שירותיו של הסנטר, אך מי שהכריע את הכף לטובת החבורה הצהובה מעיר המלאכים היה חברו לשעבר בניו אורלינס, אנתוני דייויס, ששכנע אותו להתאחד ולהצטרף לפרויקט השאפתני של הצהובים-סגולים, שרוצים לחזור לקדמת הבמה לאחר הכישלון שכלל אי הגעה לפלייאוף בעונה החולפת.

קאזינס, שלבש את הגופיה של גולדן סטייט בעונה החולפת ולא הצליח לעזור לה לשמור על תואר האליפות, רשם במדיה ממוצעים של 16.3 נקודות, 8.2 כדורים חוזרים ו-3.6 אסיסטים למשחק.

ובינתיים בקליפרס, איביצה זובאץ שהיה שחקן חופשי מוגבל, חתם על חוזה חדש לארבע שנים וימשיך לשלוט באזור הצבע, רק שהפעם הוא יעשה זאת בקבוצה אטרקטיבית פי כמה.