אקס ריאל מדריד, ניקולה מירוטיץ’, הצטרף היום (שני) רשמית לקבוצת הכוכבים המתגבשת של ברצלונה לאחר שעבר בדיקות רפואיות. השחקן בן ה-28 חתם ביום שבת האחרון והדהים את שוק ההעברות של הכדורסל האירופי, זאת לאחר שלשחקן המונטנגרי הייתה אפשרות להמשיך לשחק בליגת ה-NBA, אך בחר בסופו של דבר להגיע לפרויקט החדש והנוצץ של בארסה ל-3 שנים הקרובות. 

מירוטיץ’ שיחק בעונות האחרונות כאמור ב-NBA, בין היתר, בניו אורלינס פליקנס ובמילווקי באקס, איתם הגיע עד לגמר של המזרח. נזכיר, כי ההגעה של מירוטיץ’ היא בנוסף להגעתם של קורי היגינס וברנדון דייויס. אגב, השחקן יילבש את החולצה מס’ 33, זאת לאחר שבעונה החולפת לבש את הגופייה עם המספר 41.

“אני מרגיש שמח, מאוד נרגש, כמו כל המשפחה שלי, מאוד רוצה כבר להכיר את האנשים מבפנים ואת כל העיר. רציתי להיות חלק מהמועדון הזה”, פתח מירוטיץ’ והוסיף: “אני רוצה לזכות בהמון תארים. זה היה תהליך נחמד, סיימתי את העונה וקיבלתי התעניינות מצד ברצלונה וזה גרם לי להתחיל לחשוב”. 

על העונה הצפויה והבחירה דווקא בבארסה: “בברצלונה יש תמיד לחץ לנצח ולזכות בתארים וזה מושך אותי. רציתי להיות בקבוצה שמכוונת לכל התארים, לחץ זה דבר חיובי. לפני יומיים המאמן דיבר איתי והייתה לנו שיחה חיובית, יש לו אמביציה רצינית, הוא הסביר לי על התוכניות לקראת העונה. היו התעניינות מעוד קבוצות שלא אחשוף את שמן, אבל הפרויקט המיוחד ביותר היה כאן. ריאל מדריד? עשיתי את הבחירה הטובה ביותר לעצמי”.

ניקולה מירוטיץ' (טוויטר)ניקולה מירוטיץ' (טוויטר)

התקופה ב-NBA: “בשבילי זו התקדמות. בחמש השנים הראשונות ב-NBA היה לי טוב מאוד. במיוחד השנתיים האחרונות. רציתי יותר יציבות ולהיות במקום שאני יכול לנצח, אני מתגעגע לליגה, לגביע וליורוליג. התבגרתי כבן אדם, אחרי שנהייתי אבא, עברתי למדינה אחרת, נלחמתי על מקומי בארה”ב, הרעב שהיה לי עדיין קיים, אפילו יותר. הגשמתי חלום ב-NBA ולמדתי שם המון”.