לוס אנג’לס לייקרס מתכוונת להפוך את לברון ג’יימס לרכז המוביל שלה בעונה הקרובה ב-NBA, כך מדווח הלילה (בין שני לשלישי) בארצות הברית. הפורוורד (203 ס”מ), שבשנים האחרונות משחק לא פעם ולא פעמיים בעמדה מספר 1 מתוך בחירה שלו, אמור לרשת הפעם באופן סופי את התפקיד ולפנות מקום בחמישייה לפורוורד אחר במקומו, בעוד לצידו צפוי לשחק בעמדת השוטינג-גארד – דני גרין הוותיק. 

זוהי לא עמדה חדשה כאמור לג'יימס, ששיחק בה לא מעט פעמים במשך 16 שנותיו ב-NBA, אך זו תהיה הפעם הראשונה שבה קבוצתו בונה את עצמה מתוך הידיעה כי זו העמדה בה הוא ישחק לאורך העונה כולה. לברון למי שלא זוכר, מדורג עשירי ברשימת מוסרי האסיסטים בכל הזמנים ב-NBA עם 8,662 כאלה, ולא במרחק גדול מדי משניים מהרכזים הגדולים שידע המשחק – גארי פייטון (מוביל ב-305 אס’) ואיזיאה תומאס (400). 

פרנק ווגל. מהלך מעניין (רויטרס)פרנק ווגל. מהלך מעניין (רויטרס)

הלייקרס היו עסוקים מאוד בפגרה אחרי שציפרו בטרייד המדובר ביותר את אנתוני דייויס ולצידו הוסיפו את דמרכוס קאזינס. גם קווין קוק, ג’ראד דאדלי, טרוי דניאל, ראג’ון רונדו ואייברי בראדלי ישחקו בקבוצה מלוס אנג’לס בעונה הקרובה תחת המאמן פרנק ווגל. לפי דיווח ביאהו! ספורט, ווגל הוא אדריכל השינוי וזה שהגה את הרעיון לו הסכים לברון.