לאחר שסיימה יותר מחודש של הכנה נהדרת לאליפות אירופה 2019 עד גיל 20, נבחרת העתודה של ישראל, אלופת אירופה המכהנת, התאמנה הערב (רביעי) באולם הדרייב אין לקראת הדבר האמיתי – האליפות שתצא לדרך בסוף השבוע הקרוב בתל אביב ובה תנסה החבורה של אריאל בית הלחמי לשמור על התואר היוקרתי.

בתום האימון פורסם סגל נבחרת העתודה לאליפות: יאיר קרביץ, ים מדר, אופק מלכה, רז אדם, עידן אלבר, דני אבדיה, שחר עמיר, נועם אביבי, עמית זיס, יותם חנוכי, תומר פורת ותומר לוינסון. אורי חי ובניהו סרור בעמדת המתנה עד יום שישי, המועד האחרון להודעה על הסגל הסופי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בית הלחמי:"מאוד נהנה מההתקדמות שעשינו"

המאמן אריאל בית הלחמי, שיתף בתחושותיו לקראת הטורניר: ״היינו אופטימיים כל השנה, יש לנו סגל נהדר וגם ההכנה הייתה מאוד טובה. הגענו לשיא מסוים בסוף ההכנה עם המשחקים האחרונים. עכשיו אנחנו מסדרים עוד דברים קטנים, אבל הנבחרת נראית מאוד מוכנה״.

בית הלחמי הודה שישנה התרגשות: ״אני מאוד נרגש. אני חושב שהנבחרת עצמה, בסגנון שלה ובאישיות של השחקנים, זה משהו טוב שהלך ונבנה בתקופה האחרונה ובטח גם בטורניר האחרון שעזר לביטחון. אני מקווה שנצליח להוריד מעצמנו את ההתרגשות והלחץ כדי להגיע מוכנים כמה שאפשר״.

אריאל בית הלחמי (איתי כהן)אריאל בית הלחמי (איתי כהן)

כשנשאל אם העובדה שהטורניר נערך בישראל מוסיפה מוטיבציה או דווקא לחץ, ענה: ״לא דיברנו על זה, אבל השחקנים לבד מרגישים את זה וגם בשיחות שלהם החוצה. הנבחרת לא שלנו, היא של כל המדינה ואנחנו צריכים כמה שיותר לעזור לשחקנים להוריד את הלחץ כי אנחנו יכולים לשחק כדורסל טוב״.

על הלו״ז הצפוף לאחרונה והפציעות: ״ההכנה הייתה טובה, הלכנו והתקדמנו מהיום ראשון כנבחרת. מצאנו איזון והתבגרנו בתוך הנבחרת וזה היה יפה לראות. מצאנו את התשובות לפציעות והשחקנים שהחליפו ועלו מהספסל עשו עבודה יפה. יותם חנוכי עשה אימון מלא וגם עמית זיס וזה היה נהדר עבורנו. בסופו של דבר הם גם בסגל הסופי״.

שחקני נבחרת העתודה של ישראל באימון (איתי כהן)שחקני נבחרת העתודה של ישראל באימון (איתי כהן)

על משמעות המשחקים הראשונים באליפות: ״הנבחרות מאוד חזקות. קצת איבדנו פרופורציות בארץ, אבל בבית שלנו וגם בבית המקביל יש נבחרות חזקות מאוד וכל משחק חשוב. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר גבוה בבית כדי לפגוש את הקבוצה הפחות טובה בבית המקביל. תהיה אליפות נהדרת. סרביה מעצמה בכל הגילאים אבל אני חושב שאנחנו נבחרת טובה ולא מסתכלים על אחרות. אנחנו יכולים לנצח, כמו שיכולים להפסיד, אבל יהיה מעניין ביחד עם הקהל״.

עוד הוסיף: ״בראייה שלי אני מסתכל על כל התהליך ומאוד נהנה ממה שעברנו, אני חושב שהנבחרת עשתה התקדמות מהיום בראשון. ברור שמצפים מאיתנו להביא תוצאות, אבל תוצאות זה לא העיקר. הנבחרת הולכת לשחק מול נבחרות מאוד טובות וצריכה להציג את המשחק הטוב ביותר שלה. אם נשחק את המשחק שלנו אז גם התוצאות יבואו״.

אריאל בית הלחמי עם שחקני נבחרת העתודה של ישראל באימון (איתי כהן)אריאל בית הלחמי עם שחקני נבחרת העתודה של ישראל באימון (איתי כהן)

שחקן הפועל תל אביב, ים מדר, סיפר: ״סיימנו את כל ההכנות, רוצים כבר שזה יתחיל, מחכים שזה יגיע. עשינו את ההכנות כמו שצריך ורוצים ליישם את זה כדי להגיע הכי טוב שאפשר למשחקים באליפות״.

על השאלה האם מסתכלים קדימה מעבר לבית המוקדם: ״אני לא חושב שמסתכלים הלאה, אלא על המשחק הראשון כדי לעשות כמה שיותר ניצחונות בשלב המוקדם. משם נראה את היריבה, אתה לא יודע מה תפגוש, הכל פתוח ונעשה הכי טוב שלנו כדי להגיע מוכנים לשלב הבא״.

דני אבדיה וים מדר באימון (איתי כהן)דני אבדיה וים מדר באימון (איתי כהן)

החיבור בין השחקנים: ״בשנה שעברה החיבור זה מה שהביא לנבחרת את התואר וראינו את זה. אני חושב שאנחנו הולכים לכיוון הזה ואם נצליח להישאר ביחד, גם כשקשה וגם כשלא הולך, השמיים הם הגבול״.

על העובדה שהאליפות תתקיים במגרש הביתי שלו: ״אני מגיע עם ביטחון לעשות את הטוב ביותר שלי, אני לא העניין. מכיר את האולם וכיף לשחק בו, אני מקווה שיגיע קהל וייתן אווירה כמו שאני רגיל. נראה לאן נגיע, יהיה כיף. באים לעשות הכי טוב עבור הנבחרת״.

ים מדר באימון (איתי כהן)ים מדר באימון (איתי כהן)
דני אבדיה וים מדר באימון (איתי כהן)דני אבדיה וים מדר באימון (איתי כהן)