במשך לא מעט רגעים במשחק הלילה (בין רביעי לחמישי), היה נראה שאינדיאנה בדרך לגנוב ניצחון חוץ בבוסטון ולהגיע לשני משחקי הבית שלה ב-1:1 בסדרה, אבל רבע אחרון מטורף של 12:31 סידר לסלטיקס 91:99 גדול ו-0:2 בסדרה, כאשר קיירי אירווינג ניצח על החגיגה עם 37 נקודות.

“זה היה מסע ארוך", ציין אירווינג בסיום המשחק. “החל מלעבור ניתוח מורכב בשתי הברכיים, לראות את החברים שלי מהיציע כששיחקו בפלייאוף ועד לחזור ולקבל הזדמנות להוביל אותם ואת בוסטון בפלייאוף ה-NBA – אין הרגשה טובה כמו זו. זה לא פשוט היה לבוא ולקלוע נקודות, זה היה יותר לעשות את הדברים הקטנים, מדובר בניצחון מתוק מאוד”.

קיירי אירווינג וג'ייסון טייטום חוגגים (רויטרס)קיירי אירווינג וג'ייסון טייטום חוגגים (רויטרס)

חברו ג’יילן בראון שיבח אותו: “פשוט לשבת, להישען אחורה ולצפות בו. קיירי מחזיק ביכולת להשתלט על משחקים, זה מה שהופך אותו לכל כך מיוחד”. המאמן בראד סטיבנס הוסיף: “אני ממש מעריץ את הדרך שבה הוא חילק את הכדורים, הוא עשה את המהלכים הנכונים, הוא מיוחד מאוד. הוא מדהים כשהוא חוזר מהיעדרות, רק הוא יודע לרוץ ככה, הוא מקבל הכי הרבה תשומת לב מכל שחקן בליגה הזו”.

הסדרה בין מילווקי לדטרויט הולכת ומתקרבת להכרעה. הבאקס עלו ל-0:2 בסדרה מול דטרויט החלשה בזכות 99:120 ביתי בו הצטיין שוב יאניס אנטטוקומפו עם 26 נקודות, דווקא במשחק בו קלע רק 10 נקודות ושיחק 14 דקות בחצי הראשון, בו היה נראה שהוא מתקשה לבוא לידי ביטוי.

יאניס אנטטוקומפו וברוק לופז חוגגים (רויטרס)יאניס אנטטוקומפו וברוק לופז חוגגים (רויטרס)

“זה הכל עניין של רצון”, הסביר אנטטוקומפו. “ידעתי שהם יבואו ויעמידו את הבחורים הגדולים שלהם בצבע, שיכתרו אותי, ניסיתי להיות כמה שיותר סבלני. אריק בלדסו אמר לי ‘תהיה אגרסיבי וזה פשוט יקרה’, זה בדיוק מה שניסיתי לעשות. השלשות? זה משהו שאני עובד עליו הרבה, זה חלק חשוב במשחק שלי עכשיו, זה סייע לנו לייצר את הבריחה. ידעתי שהם יאפשרו לי לזרוק רק מרחוק במשחק, פשוט הצלחתי לייצר לעצמי קצב טוב”.