אנשי אליצור רמלה לא ממש זוכרים מתי בפעם האחרונה הם נחתו בנתב"ג ואת פניהם קיבלו כל כך הרבה אנשי תקשורת ויותר מזה, לא פחות מ-200 אוהדים שרק ביקשו דבר אחד: לגעת בגביע אירופה. שחקניות הקבוצה והמאמן עדן ענבר נישאו על כתפי האוהדים שצבעו את נתב"ג בצבע הצהוב.

לילה בלי שינה עבר על שחקניות רמלה, שחגגו במשך כל הלילה את הזכיה ביורוקאפ אחרי הניצחון 53:61 על אראס הצרפתית. כבר השכם הן בבוקר נסעו מאראס לנמל התעופה שארל דה גול כדי להמריא, עייפות אך יותר מזה, שמחות ומרוצות הביתה.

אם חשבו שחקניות רמלה במהלך הטיסה שהן יוכלו לישון מעט, הן טעו. האוהדים שטסו יחד עם הקבוצה עודדו ושרו במשך כל חמש שעות הטיסה בהן היו באוויר. גם הקברניט השתתף בחגיגה ובירך במערכת הכריזה את השחקניות ואת העיר רמלה.

נציגת משרד התרבות והספורט, הגב' שלומית ניר-טור, הגיעה לנמל התעופה לקבל את פניהן של שחקניות רמלה. בקבלת הפנים בירכה הגב' ניר-טור, מנהלת מחלקת ספורט נשים, באופן אישי את השחקניות ואת ראש עיריית רמלה על ההישג חסר התקדים.

יותר מ-200 אנשים הגיעו לנתב"ג, כולל ילדים מבית הספר האמנים ברמלה. אוהדי הקבוצה העניקו לכל שחקנית ולצוות המקצועי פרחים בצבע צהוב.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ברמלה עושה היסטוריה

פורוורדית רמלה, אורנית שוורץ: "מגיעה לנו כל קבלת הפנים הזאת, עשינו הישג אדיר, דבר מדהים. יש לנו קבוצה מדהימה ומאמנים מדהימים. מגיע לנו כל האושר הזה. כולנו סוחבות קריירה של כל כך הרבה שנים. אלו באמת הרגעים הקטנים שמביאים לך אושר".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"מגיעה לנו כל קבלת הפנים הזאת"

"בחיי ספורטאי יש כל כך הרבה רגעים עצובים. אלו רגעים שאנחנו לא נשכח לעד. ממש לא דמיינתי בתחילת העונה שזה מה שיקרה, לא חשבתי לרגע. בתחילת העונה קיללתי את זה שאני צריכה לשחק באירופה, לא האמנתי שאני יכולה לשחק גם באירופה וגם בליגה. היום אני אומרת תודה לעדן על זה. הוא אמר לי שאהנה מכל רגע והיום אני אומרת לו תודה ענקית. הוא נתן לי את החוויה הכי גדולה ואת השנה הכי ענקית שלי", הוסיפה בהתרגשות. 

שי דורון יוצאת עם הגביע (יניב גונן)
שי דורון יוצאת עם הגביע (יניב גונן)
 

על השאלה מה עבר עליה ב-24 השעות האחרונות ענתה: "הרבה וודקה, קצת מוזיקה, המון חיוכים. התחלנו לחשוב על זה שעדיין לא נגמרה העונה וצריך עכשיו לקחת אליפות. זה נראה תלוש מהמציאות. עכשיו נלך לישון, להירגע וצריך לחזור לקרקע באיזשהו שלב".

ומניפה אותו לראשונה על אדמת ארץ ישראל (יניב גונן)
ומניפה אותו לראשונה על אדמת ארץ ישראל (יניב גונן)
 

שי דורון, שיצאה ראשונה כשהגביע בידה אמרה: “אנשים הגיעו לנתב"ג, זה מזכיר לי את הימים של מרילנד. מרגישים את האהבה של האנשים ברמלה ובישראל וזה הכי כיף. מהמטוס עד לשער הצטלמו איתי לפחות 20 אנשים. הגשמתי חלום גדול עם קבוצה ישראלית. חגגנו בקטנה בצרפת, אבל אני מניחה שיואל לביא לא ייתן לנו לחגוג בקטנה. בשניה האחרונה חשבתי כמה אני שמחה. אין על ההרגשה הזאת להניף את הגביע כקפטנית. זאת ההרגשה הכי טובה בעולם".

שי דורון ואורנית שוורץ עם הגביע (יניב גונן)
שי דורון ואורנית שוורץ עם הגביע (יניב גונן)
 

עדן ענבר, שהונף על כתפי האוהדים, אמר: "בתחילת העונה לא העזתי אפילו לחשוב על הרגע הזה, אבל זה לא כל כך משנה מה היה. העיקר שהרגע הזה הגיע. אני לא יכול לבטא את הרגש של שריקת הסיום במילים. מי שמכיר אותי יודע שאני לא מכביר במילים. זו הרגשה מדהימה, זה משהו שחולמים עליו הרבה מאוד זמן. היתה אווירה מדהימה ולראות את האולם הזה היה מרגש עוד יותר".

עדן ענבר על הכפתיים עם הגביע (יניב גונן)
עדן ענבר על הכתפיים עם הגביע (יניב גונן)
 

ריבי גרינבוים הוסיפה: "עשר שניות לסיום הבנתי שאנחנו מנצחות. עבר לי בראש 'וואו לקחתי את הגביע'. אי אפשר לתאר את זה, לא חלמתי על זה. היתה הרגשה מדהימה לראות את כל הקהל בוורוד ואנחנו אליצור מרמלה לקחנו את גביע אירופה. לא דמיינתי שאחזיק בתואר אלופת אירופה. יהיה קשה לחזור עכשיו למאבקים על האליפות. מזל שיש לנו את קיה ושארדיי שלא משחקות באירופה. החלום שלנו זה לקחת טרבל ונצטרך לרדת לקרקע כדי להגשים אותו".

שי דורון על הכפתיים עם הגביע (יניב גונן)
רמלה בתמונה קבוצתית עם הגביע בנמל התעופה (יניב גונן)
 

ראש העיר, יואל לביא: "אני מסתכל מסביב, זה מרגש, אין עוררין. אנחנו מקדישים את הגביע לכל עם ישראל ולעיר רמלה. אני רוצה לבנות חדר מיוחד לגביע ואז להעביר לשם את הלשכה שלי. אנחנו מתכננים לחגוג ב'אבניו', זה מקום הבית שלנו ואני מאמין שיגיעו לחגיגות 5,000 איש". 

בתוך כך, אתר היורובאסקט בחר בעדן ענבר למאמן השנה ביורוקאפ. לקו ווילינגהאם נבחרה לשחקנית השנה, טנישה רייט לשחקנית החמישיה הראשונה ושי דורון נבחרה לחמישיה השניה. 

גם יואל לביא זוכה להנפה על הכפתיים (יניב גונן)
גם יואל לביא זוכה להנפה על הכתפיים (יניב גונן)
 
שי דורון והגביע (יניב גונן)
שי דורון והגביע (יניב גונן)
 
אוהדי רמלה מקבלים את השחקניות בנתב&qout;ג (יניב גונן)
אוהדי רמלה מקבלים את השחקניות בנתב"ג (יניב גונן)
 
אוהדי רמלה בנתב&qout;ג (יניב גונן)
אוהדי רמלה בנתב"ג (יניב גונן)