אחרי שבעונה שעברה עשתה כברת דרך שבסופה זכתה בפעם הראשונה בהיסטוריה קבוצה ישראלית, אליצור רמלה, להניף את גביע היורוקאפ, היום (שבת) הוגרלה במשרדי פיב"א במינכן חלוקת הבתים של המפעל השני בחשיבותו.

מחזיקת הגביע, אליצור רמלה יחד עם נציגה ישראלית נוספת, מכבי אשדוד שתשתתף בפעם הראשונה במפעל ועוד 29 קבוצות נוספות התחלקו לשבעה בתים כשבכל בית 4 קבוצות מלבד בית בודד בו יהיו שלוש קבוצות כששתי הקבוצות הראשונות בכל בית יעפילו לשלב הנוק אאוט השני של המפעל.

הקבוצות הבולטות במפעל, מלבד אליצור רמלה הן אראס הצרפתית, אותה פגשה רמלה בעונה החולפת בגמר ובשיקטאש הטורקית, שבדומה לקבוצת הגברים בונה אימפריה של ממש כדי ללכת על הגביע והחתימה את כוכבת נבחרת רוסיה (אלופת אירופה הטריה), אילונה קורסטין.

קבוצה נוספת שאמורה ללכת רחוק היא גראן קנאריה, שפגשה את רמלה ברבע הגמר בעונה האחרונה וכאמור הפסידה ודינמו מוסקבה או צ'אבקטה מרוסיה.

שי דורון חוגגת. עונה מדהימה הסתיימה, אחת חדשה מתחילה (יניב גונן)
שי דורון חוגגת. עונה מדהימה הסתיימה, אחת חדשה מתחילה (יניב גונן)
 

הבית אליו הוגרלה אליצור רמלה, בית מספר 8: דינמו נוגינסק הרוסית אותה פגשה גם בעונה שעברה ומונדווייל הצרפתית. רמלה תחזור שוב לרוסיה, מקום בו ביקרה לא מעט בעונה שעברה ובעיקר בנוגינסק, שם פגשה את הקבוצה המקומית בשלב הטופ 32 של המפעל. מונדווייל סיימה בעונה האחרונה רק במקום ה-8 בליגה הצרפתית וזכתה לאורך ההיסטוריה בשני תארים בלבד.

הבית אליו הוגרלה מכבי אשדוד, בית מספר 6: דינמו קורוס הרוסית, קייסרי הטורקית ואולימפיה מפורטוגל. בכך נמנעו שתי הקבוצות ממפגש בשלב הראשון עם הקבוצות החזקות של המפעל. אשדוד, שתופיע בפעם הראשונה בהיסטוריה במפעל זה, זכתה לבית לא קל בכלל הכולל אימפריות כדורסל נשים כמו, דינמו קרוס וקייסרי הטורקית, שנחשבות לקבוצות חזקות במיוחד בענף. יחד עם קבוצת אולימפיה הבלארוסית שתשלים את הבית.

אוהדי מכבי אשדוד. יזכו לעונה אירופית (מור שאולי)
אוהדי מכבי אשדוד. יזכו לעונה אירופית (מור שאולי)
 

בהגרלת היורוליג זכתו לירון כהן וקבוצתה סקיו האיטלקית גם היא להגרלה לא פשוטה, כשתפגוש את שופרון ההונגרית (קבוצתה של קטיה אברמזון בעונה החולפת), נאדזדה הרוסית, טארב הצרפתית, פולקוביץ' הפולנית ואלופת אירופה סלמנקה הספרדית.