ביום חמישי שעבר, רגע לפני שאליצור רמלה עלתה למשחק הראשון במסגרת שמינית גמר היורוקאפ, התראיין מאמן הקבוצה, עדן ענבר, ואמר שלקבוצתו יש את קו החוץ הטוב באירופה.

רמלה, אלופת היורוקאפ, עלתה על הפרקט בטורקיה מול קייסרי ולמרות פתיחה טובה איבדה את הראש ברבע האחרון בדרך להפסד 79:69. המשמעות: הערב (חמישי) ב-19:00 הרמלאיות במשחק של להיות או לחדול בו הן חייבות ניצחון בהפרש שיעלה על 10 נקודות.

באותו ערב בטורקיה, אגב, סיימה שי דורון עוד ערב רגיל כקלעית המובילה של הקבוצה עם 19 נקודות, בעוד שותפתה לקו האחורי, טנישה רייט, תרמה 6 נקודות. לייני סלווין, שנחשבת לברמוטר בכל קבוצה בה שיחקה, סיימה את הערב עם 5 נקודות בלבד.

סלווין בת ה-30 הגיעה לישראל לראשונה בשנת 2004, היישר להפועל חיפה/מוצקין, אותה אימן ענבר. "לייני שיחקה אצלי בעונה הראשונה שלה בארץ, היא שחקנית שתמיד אתה מעדיף שתהיה בצד שלך ולא בצד שנגדך. היא ווינרית, תמיד רוצה לנצח ומנהיגה על המגרש", אומר ענבר.

לאורך שנותיה בישראל זכתה סלווין בלא מעט תארים. למעשה, קשה לספור את העונות בהן היא לא זכתה במשהו ועל כן קיבלה השחקנית את הכינוי המחייב: "קבלנית תארים". יושב ראש אליצור רמלה, שמוליק לבקוביץ, מסביר: "בכל קבוצה בה לייני שיחקה, היא זכתה בתואר אחד או שניים, בגלל זה עשינו המון מאמצים להביא אותה לרמלה. היא שחקנית משכמה ומעלה, אי אפשר להסביר את התרומה שלה במילים".

אלו שמכירות את הגארדית ושיחקו יחד איתה מעידות על שחקנית מזן אחר, כזו שחושבת קודם כל על טובת הקבוצה ורק אחר-כך על טובתה האישית. "לייני סלווין כשחקנית? לפעמים אני חושבת שאני צריכה לקחת על עצמי יותר זריקות במהלך המשחק, אבל אם הקבוצה מצליחה ומנצחת זה ממש לא חשוב לי. אני מנסה להיות מנהיגה", מעידה על עצמה סלווין.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הילדה בת 30: לייני חולמת על גביע

בשנה שעברה, במהלך אחת מהטיסות של רמלה למשחקי החוץ, ניתן היה לראות את סלווין צמודה לשחקנית אחרת ברמלה, הסנטרית לקו ווילינגהאם. אנשי רמלה היו מרוצים מאוד מהחיבור בין השחקניות, שעשה טוב בעיקר לווילינגהאם, כשהשתיים הפכו לחברות טובות גם מחוץ למגרש. היום בערב תפגוש סלווין את חברתה הטובה פעםנוספת, אלא שהפעם ווילינגהאם תלבש את מדי קייסרי הטורקית ותנסה להדיח את קבוצתה הקודמת מהמפעל.

"אין ספק שאני מתגעגעת אליה, אני חושבת שהיא שחקנית הפנים הכי טובה איתה שיחקתי. אני מאחלת לה ולקבוצה שלה המון בהצלחה, אבל לא נגדנו", הבהירה סלויין. המאמן עדן ענבר התייחס גם הוא לסנטרית אותה הביא לישראל כשאמר: "ברור שהיא חסרה לנו, אבל כמו שהיא אמרה, כדורסל זה ביזנס. נרצה להוכיח לה במשחק שהיא טעתה כשלא נשארה ברמלה".

אז רמלה תעלה ב-19:00 למשחק של להיות או לחדול. אם שואלים את סלווין החייכנית, בסוף העונה היא תחייך: "אני לא רוצה לנחס, אבל אני מאמינה שאנחנו יכולות לעשות את זה. ברור שיש מולנו אתגר. אין ספק שהיה עדיף לנצח שם בנקודה או להפסיד בשתי נקודות, אבל גם עשר נקודות זה לא כל-כך נורא. אני מאמינה שבסוף הערב נחייך".