עסקת המכירה של אצטדיון וומבלי עבור 600 מיליון פאונד בוטלה לאחר שבעליה של פולהאם, שאהיד חאן, גנז את הצעתו. מנכ”ל ההתאחדות האנגלית, מרטין גלן והיו”ר גרג קלארק טענו שמכירת האצטדיון הלאומי תפתח את הדלת ל’השקעה של פעם בחיים’, אבל ההתנגדות בין נציגים בליגה לגבי העסקה גדלה מאז ההודעה על התוכנית באפריל.

כשנותר רק שבוע עד לפגישה הרשמית והמכריעה של מועצת ההתאחדות האנגלית שככל הנראה תצביע על הפלת המכירה, ראשי ההתאחדות וחאן אישרו שההצעה נמשכה ובוטלה. גלן התבטא על ביטול העסקה ואמר: “שאהיד חאן הודיע לנו שהוא מבטל את הצעתו לרכוש את האצטדיון ואנחנו מכבדים את החלטתו. הוא האמין שהשקעתו באצטדיון תסייע בשיפור מתקני כדורגל קהילתיים באנגליה ושזה יתקבל בהסכמה בין כל בעלי העניין בענף. לאחר הפגישה האחרונה עם מר חאן הוא אמר לנו שבלי תמיכה חזקה יותר הוא מרגיש שהרעיון שלו מעורר מחלוקת יותר ממה שחשב והוא החליט לגנוז אותו”. 

אצטדיון וומבלי (רויטרס)אצטדיון וומבלי (רויטרס)

חאן עצמו שרצה להפוך את וומבלי לבסיס אנגלי עבור הפרנצ’ייז שלו, ג’קסנוויל ג’גוארס הבהיר שהכוונה שלו הייתה לקדם את הליגה האנגלית: “לאחר השבוע האחרון, נראה כי אין מנדט סופי למכור את האצטדיון. ההצעה העדכנית שלי לא קיבלה רוב במועצת ההתאחדות האנגלית והרגשתי שלא קיבלתי גיבוי ליוזמה שלי. כוונותיי היו לעשות טוב לכולם, לחזק את הכדורגל האנגלי ולאחד אנשים, לא לפלג אותם”.

“לצערי, כשאני מסתכל קדימה להצבעה בשבוע הבא, אני רואה שהתמיכה בהצעה שלי לרכוש את המתקן רחוקה מלהיות ‘בפה אחד’”. הטייקון האמריקאי סיכם: “עד לרגע שבו יהיה ברור שיש החלטה בלתי מעורערת למכירת וומבלי, אני מסיר את הצעתי לרכוש אותו ואני עושה את זה בצורה מכבדת”.