מתברר כי קבוצות ליגת העל לא הצליחו להגיע להסכמות רק על השוברים של הספונסר רשת המזון ג'פניקה אלא גם על כספי האימוץ בסך של כ-3 מיליון שקל.

אחרי שחשפנו אתמול ב-ONE שהקבוצות לא הצליחו להגיע להסכמות לגבי שוברי המזון בסך של כ-400 אלף שקל, מתברר כי לפני כן עוד לא הצליחו להגיע להסכמות בדבר חלוקת כספי האימוץ בסך של כ-3 מיליון שקל.

ועדת המנהלת היא זו שאמורה להכריע בנושא ובה חברים אבי לוזון ממכבי פתח תקווה ואשר אלון מהפועל רעננה כנציגי הקבוצות הקטנות, אלי אוחנה כנציג בית"ר ירושלים ובן מנספורד כנציג מכבי תל אביב, נציגי הקבוצות הגדולות.

אבי לוזון (איתי כהן)אבי לוזון (איתי כהן)

לוזון דרש בתחילה לחלק באופן שווה את הכסף בין 14 הקבוצות, אך מנספורד דרש שחלק מהסכום יחולק שווה בשווה ושאר הכסף לפי מפתח רייטינג ומיקום.

לאחר ויכוחים ושתי ישיבות בנושא הציעו כי כל קבוצה קטנה תקבל כ-180-190 אלף שקל וקבוצה גדולה תקבל כ-240-250 אלף שקל. אך מנספורד דרש עוד שינוי, כאשר אשר אלון הביע התנגדות לכך.

בן מנספורד (נעם מורנו)בן מנספורד (נעם מורנו)

בינתיים, לאחר שלא הגיע להסכמות והתברר שמשרד הספורט לא העביר למנהלת עוד כספים שהמדינה חייבת, קרי משרד הספורט, עוד לפני כשנה לקבוצות, קרי המנהלת, הוחלט להקפיא את כל החלוקה עד שיתקבלו הכספים. משמע הכספים האלה משמשים בינתיים כביטחון. הקבוצות בינתיים יוכלו להמשיך לריב על החלוקה.

כאמור, ריב גדול פרץ על חלוקת השוברים של ג'פניקה. אבי לוזון אומר כי הוא הציע למכבי ת"א לקבל את החלק של מכבי פ"ת בשוברים וכי שוחח עם אשר אלון שנמצא בחופשה בדרום אמריקה ומסר שרעננה מוותרת על השוברים שלה לטובת מכבי ת"א.

על כל עניין חלוקת הכספים והשוברים אמר לוזון: “זו התנהגות קטנונית ופרנציפ של מכבי ת"א, מתווכחים על כמה עשרות שקלים. לא מבין אותם".

בסביבת מכבי ת"א אומרים כי מבחינתם “הכול צריך להתנהל בשקיפות ולפי נהלים”. עוד הוסיפו אותם גורמים כי צריך להיות מפתח מסודר של חלוקה.