פאריס סן ז’רמן ממשיכה להסתבך מול תקנות הפייר פליי הפיננסי. היום (רביעי) “ל’אקיפ” חושף כי אופ”א פסלה את הסכמי החסות של הקבוצה אל מול נותני החסות השייכים לבעלות קטארית. ההסכמים עם חברת התיירות של קטאר, הבנק של קטאר, beIN ספורט, Ooredoo ו-Aspetar, הוגדרו כלא חוקיים ביחס לפייר פליי בשל העובדה כי הם נמצאים בבעלות של נסאר אל חאליפי ואינם משקפים את שווי השוק האמיתי.

כתוצאה מכך, ישנה הנחייה להפחית ב-37% את הסכום אשר אופ”א מוכנה לקבל כהכנסה מספונסרים. הנזק הוא משמעותי. במקום 138 מיליון יורו שדווחו כהנסה מנותני חסות משניים, רק 87 מיליון יורו יכנסו לחישוב מבחינת הפייר פליי. ובכל הנוגע להכנסה מהספונסר הראשי – QTA, במקום 100 מיליון יורו, רק 58 מיליון יורו ילקחו בחשבון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הלך לו הקסם? התספורת החדשה של פלאיני

המשמעות היא ברורה – חריגה גדולה ביחס למה שחוקי הפייר פליי מסכימים וכתוצאה מכך אמורים לחול גם עונשים כבדים על אלופת צרפת. ב”ל’אקיפ” טוענים כי אחד העונשים שעל הפרק הוא הדחת המועדון מליגת האלופות ומניעת השתתפותו גם שנים קדימה, וכל זאת, עוד בלי שתמה החקירה על העברות ניימאר וקיליאן אמבפה. כמו כן, אופ”א הודיעה כי מסמכים נוספים אשר הגיעו לידיה, כנראה בשל פרסומי “פוטבול ליקס”, נמצאים תחת חקירה חדשה.