ביום שלישי האחרון התקיימה במשרדי פיפ”א בציריך, שווייץ, פגישה מיוחדת בין פדריקו אדיאצ'י, ראש תחום קיימות וגיוון של פיפ"א ובין מנכ"ל עמותת "הגשמת חלום", גילעד סולטר.

הרקע לפגישה הוא שיתוף הפעולה המוצלח בין פיפ"א לבין עמותת “הגשמת חלום” בפרוייקט "מונדיאל רוסיה 2018" והנעת התהליך לקראת המונדיאל ב-2022 שיערך בקטאר.

עמותת הגשמת חלום פועלת להגשים חלומות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. העמותה מתמקדת בעיקר בחלומות בתחום הספורט.

במונדיאל "רוסיה 2018" הוציאה העמותה 70 אנשים, באליפות אירופה "צרפת 2016" הוציאה העמותה קבוצה של 100 אנשים, לאחר ההצלחה של הטסת 40 אנשים למונדיאל "ברזיל 2014".

הכדורגל הגשים להם חלום

בפרויקט מונדיאל רוסיה 2018 שארגנה העמותה, פיפ"א נטלה חלק ותרמה למעלה מ-100 כרטיסים חינם למשחקים, מלבד שיתופי פעולה נוספים בנוגע לכניסות מיוחדות למגרשים ודברים נוספים. כמו כן, המיליארדר רומן אברמוביץ' הוא מהתורמים הגדולים של העמותה.

במהלך הפרויקט שהתה הקבוצה במוסקבה במשך 5 ימים וצפתה בשלושה משחקים כדורגל שונים וביקרה בכל האטרקציות המובילות במוסקבה. עבור הילדים זו הייתה חוויה של פעם בחיים, חוויה שמקלה על הקושי שבשגרת היומיום ונותנת שמחה וכוח להמשך השגרה. 

העמותה במונדיאל ברוסיה (אלטרנטיבה1)העמותה במונדיאל ברוסיה (אלטרנטיבה1)

עידן פדלון, חניך העמותה סיכם את החוויה המיוחדת שחווה: “הגשימו לי את החלום הגדול ביותר שהיה לי. כילד שחולה על כדורגל  זה ממש לא מובן מאליו להשתתף באירוע כזה גדול ולראות את כריסטיאנו רונאלדו מבקיע במונדיאל, ולראות מקרוב את כל השחקנים הגדולים בעולם. זו באמת הגשמת חלום אמיתית ואני רוצה להודות לכל המתנדבים המדהימים ולעמותת הגשמת חלום שבאמת הגשימו לי ולכל הילדים את החלום הגדול שלנו". 

במהלך הפגישה, סולטר סיפר לאדיאצ'י על החוויה המדהימה שהילדים עברו במהלך המונדיאל וגם הראה לו סרטון מסכם של הנסיעה. אדיאצ'י התרגש מאוד מפעילות העמותה, ואמר שזו זכות גדולה שפיפ"א יכולה לקחת חלק ולעזור בפרוייקט כל כך ייחודי ומיוחד. 

ואיך אפשר שלא, הזוית הישראלית: אדיאצ'י סיפר לסולטר, שקטאר מחוייבת לפיפ"א שיהיה שוויון מוחלט לכלל התיירים, ובתוכם ישראלים, והישראלים יוכלו לטוס לקטאר ללא חשש".

בסוף הפגישה הגיש מנכ"ל העמותה, מר גילעד סולטר, שי קטן כאות הוקרה והערכה על העזרה של פיפ”א, לאחר הפגישה סולטר אמר: "הייתה פגישה מיוחדת וטובה פגשנו אנשים שרוצים לתרום ולתת ולשמח את הילדים המיוחדים של העמותה, ובשם הילדים, המתנדבים ובשם העמותה הודנו למר פדריקו אדיאצ'י ולכל פיפ”א על התמיכה והעזרה הרבה שלהם. כאן המקום גם להודות לשחקן הכדורגל מאור בוזגלו שבא להיות עם הילדים, לקובי מאור, השחקן עם הלב הענק ששימח את הילדים בכל הזדמנות והמפיק יניב בן חקון, ובכלל לכל התורמים והמתנדבים שלנו שפתחו את הלב ואת הכיס לשמח את הילדים המיוחדים האלו ולהגשים להם את חלומם הגדול.”

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הגשמת חלום לילדים בדרך למונדיאל

בפגישה נידונו אפשרויות נוספות לשיתוף פעולה עתידיות, וכבר התחילו בהכנות של השיתוף פעולה לקראת המונדיאל שיערך בקטאר ב2022.  

עמותת הגשמת חלום הוקמה לפני כחמש שנים,.מייסדי העמותה, נושאי תפקידים בעמותה וכל חברי העמותה עובדים בהתנדבות מלאה מתוך רצון לתרום חזרה לחברה. העמותה הוקמה ע"י מנהלי חברת פאן טראוולס, חברה המתמחה בתוכניות סאמר סקול (פרטים נוספים באתר funtravels.co.il) , ומתוך הניסיון המקצועי שלהם בהטסת בני נוער לחו"ל, החליטו להקים את העמותה ולהחזיר לחברה בהגשמת חלומות לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

לאתר הגשמת חלום: hagshamat.co.il