בכל שנה מפרסם מגזין “טיים” היוקרתי את רשימת 100 המשפיעים שלו, לה מצפים רבות בכל העולם. היום (רביעי) הגיע המועד הזה בשנה, ואותנו כרגיל מעניינים אנשי הספורט אשר נכנסו לרשימה, ויש לא מעט כאלה, כאשר מעניינת לא פחות זהות האנשים שכתבו על הנבחרים.

על כוכב ליברפול מוחמד סאלח, לדוגמה, כתב מגיש תכנית האירוח ג’ון אוליבר: “הוא אדם טוב יותר מאשר שחקן כדורגל, והוא אחד משחקני הכדורגל הטובים בעולם. יהיה לכם קשה למצוא בכל ענף ספורטאי שפחות הושפע מהצלחה מאשר מו. הוא דמות איקונית עבור המצרים, הסקאוזרים והמוסלמים בכל העולם, ועדיין הוא תמיד צנוע, מתחשב ומצחיק… אני פשוט אוהב אותו”.

גם כוכב הלייקרס לברון ג’יימס נכנס לרשימה, ומי שכתב עליו הוא אחד מעשירי העולם וורן באפט: “…מהיום שנפגשנו התרשמתי מכישורי המנהיגות שלו, ממוחו החד ומהיכולת שלו להישאר עם רגליים על הקרקע. אנשים במעמדו של לברון נזרקים לכיוונים שונים ויש להם הרבה הזדמנויות לקבל החלטות רעות. הוא שמר על הראש, וזה לא קל… ואתם יודעים מה הכי מרגש? שכמה שהוא גדול, על המגרש ומחוצה לה, אנחנו רואים רק את תחילתו של לברון”. 

לברון ג'יימס (רויטרס)לברון ג'יימס (רויטרס)

עוד נכנסו לרשימה מעולם הספורט הגולפאי טייגר וודס, שהשלים קאמבק אדיר השבוע, ועליו כתב ג’סטין טימברלייק, הטניסאית זוכת הגראנד סלאם נאומי אוסקה, עליה כתבה זוכת 18 הגראנד סלאמים כריס אוורט, האתלטית והאלופה האולימפית קסטר סמניה, עליה כתב האתלט לשעבר והאלוף האולימפי אדווין מוזס, והכדורגלנית אלכס מורגן, עליה כתבה מיה האם.

בהקשר הישראלי, מתאבק ה-WWE לשעבר והשחקן בהווה דוויין ג’ונסון (דה רוק) זכה שמי שתכתוב עליו היא וונדר וומן שלנו גל גדות, כאשר גם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו נכנס לרשימה, ועליו כתב אחד מכותבי המגזין הבכירים דייויד פרנץ’.