בדיוק כמו בפרסי THE BEST של פיפ”א, גם בכדור הזהב נותרים היום (שלישי) מעט מובכים מחלק מהבחירות אשר נחשפו על ידי פראנס פוטבול המעניק את התואר. ראשית, הדבר הצפוי אשר קרה היה הבחירה בלוקה מודריץ’ אחרי שהקרואטי של ריאל מדריד קיבל את מרב הנקודות מבין 176 העיתונאים אשר הצביעו. אולם חלק מההצבעות, היו מוזרות ואף הזויות במיוחד.

בלוקסמבורג בחרו במקום הראשון את רפאל וראן בשל זכייתו במונדיאל וגם בליגת האלופות עם ריאל מדריד. בסומליה הציבו את חלוץ ברצלונה ואורוגוואי, לואיס סוארס, במקום הראשון. בקירגיסטן החליטו לבחור ראשון בשוער טיבו קורטואה ובמרכז אפריקה היו יצירתיים לא פחות כאשר בחרו במקום הראשון את קארים בנזמה. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ברגע המרגש: מודריץ' זוכה בכדור הזהב

ומכאן לבחירות ההגיוניות יותר. מודריץ’ היה קונצנזוס בקרב מרבית העיתונאים ואף בסרביה, יריבתה המושבעת של קרואטיה, הוא נבחר במקום הראשון. אחריו ברשימה של הסרבים היו גריזמן, אדן הזאר, מוחמד סלאח וניימאר, שסיים במקום ה-12 הכללי. 

בספרד, אלפרדו רלאניו העורך של ‘אס’, בחר באנטואן גריזמן במקום הראשון, לאחר מכן בקיליאן אמבפה, ורק אז במודריץ’, כריסטיאנו רונאלדו ובליאו מסי. המיקום של הפרעוש כחמישי היה הנמוך ביותר שלו מזה 12 שנים, ואף במולדתו, ארגנטינה, הוא לא הוצב ראשון מבין הבוחרים כאשר אנריקה וולף מרדיו ESPN בחר בגריזמן, לאחר מכן ברפאל וראן ורק אז במסי, מודריץ’ ורונאלדו.  

מסי עם כדור הזהב. סיים חמישי ורשם שפל אישי (רויטרס)מסי עם כדור הזהב. סיים חמישי ורשם שפל אישי (רויטרס)

בצרפת, הבחירות הלכו עם המקומיים, כאשר אמבפה, גריזמן ווראן הוצבו בחמישייה לצד כריסטיאנו ומודריץ’ וללא שום אזכור למסי. גם בברזיל לא הלכו עם הפרעוש ובחרו במודריץ’ כראשון ולאחר מכן ברונאלדו, גריזמן, קווין דה בראונה ומוחמד סלאח, שסיים שישי בשכלול ההצבעות, וכאמור – ללא אף ברזילאי אחד ברשימה.