בסייקלינג אקדמי מכוונים גבוה. קבוצת האופניים הישראלית המקצוענית הראשונה פותחת היום (שלישי) את עונת 2019, החמישית מאז הקמתה, כשהמטרה שהוצבה לה על-ידי בעליה סילבן אדמס והמייסד ואיש העסקים רון בר און, היא לסיים באחד משני המקומות הראשונים בעולם בדרג ה”פרו קונטיננטל”, כדי לזכות בזימון למירוצים הגדולים בעולם ובראשם הטור דה פראנס.

לשם כך בנתה הקבוצה את הסגל הגדול והאיכותי ביותר שלה מאז הקמתה - 30 רוכבים מ-18 מדינות שונות, בהם חמישה ישראלים. מדובר בסגל המגוון ביותר בעולם מבחינת ייצוג לאומי והוא כולל ארבעה אלופי מדינות. סגל זה יפתח את עונת המירוצים בארגנטינה בחודש הבא, לקראת העונה האינטנסיבית בתולדות הקבוצה עם קרוב ל-300 ימי מירוץ.

כמו כן, הודיעה הקבוצה על שינוי ארגוני כאשר רוכב האופניים המקצועני לשעבר רן מרגליות, מי שייסד את סייקלינג אקדמי (יחד עם בר און) ועמד מאחורי נסיקתה (יחד עם אדמס, שהצטרף בהמשך), יעבור מתפקיד ניהול הקבוצה לניהול הפרוייקטים הישראליים השאפתניים שלה . הוא יהיה אחראי על הקמת בתי ספר לאופניים של הקבוצה ברחבי הארץ ועל עוד שורה של תכניות שמטרתן להפוך את רכיבת האופניים לספורט המועדף על ידי הדור הצעיר.

רן מרגליות (עמית מצפה)רן מרגליות (עמית מצפה)

אלוף משנה (מיל’) חן טל, רוכב אופניים וטריאתלט ששירת בחיל הים במגוון תפקידי פיקוד, הדרכה ומטה בכירים ובין השאר היה רמ״ח מטה חיל הים ומפקד צוללות, התמנה למנכ”ל הקבוצה, כאשר הניהול המקצועי הספורטיבי שלה יופקד בידי המנהל הספורטיבי הבכיר צ׳ל קרלסטרום. כמו כן הקבוצה צירפה מנהל ספורטיבי חדש - ניקי סורנסון הדני.