לרגל היום הבינלאומי לאנשים עם מוגבלויות התקיים לראשונה משחק ידידות בכדורשער משותף בין שחקני בית העיוור בבאר ושחקני הקבוצה הבוגרת של מכבי באר שבע בכדורגל. כדורשער הוא משחק שהומצא במיוחד עבור אנשים עיוורים ואנשים עם לקות ראיה במסגרתו הכדור מרעיש כשהוא פוגע בפרקט האולם, כשעל פי הרעש השחקנים יודעים היכן נמצא הכדור. מטרת המשחק היא להבקיע את הכדור לשער היריב, כאשר השער הינו שער רחב יותר משער של כדורגל.

לפני המשחק העבירו מאמני קבוצת הכדורשער של בית העיוור ורד אבנעים, ניר שמעוני, ושחקנית נבחרת ישראל בכדור שער ליהיא בן דוד, אימון משותף, כשמטרת האימון לצד המפגש הייתה להכיר בין האוכלוסיות ולאפשר לשחקנים להתנסות בטכניקות חדשות ובהפעלתם של חושים אחרים, מלבד חוש הראיה.

שחקני מכבי באר שבע ובית העיוור (ONE)שחקני מכבי באר שבע ובית העיוור (ONE)

לאחר כיבוד קל ותמונה משותפת התקבצו כולם להרצאתה של חנה נגאר מהתכנית לחינוך גופני במכללת קיי בנושא חיזוק הכושר המנטלי. בעקבות ההצלחה והקשר המיוחד שנוצר בין הקבוצות הוחלט כי שיתוף הפעולה החשוב יימשך לאורך העונה עם אימונים משותפים בכדורשער ובכדורגל לחילופין.

"הספורט הינו אמצעי לחיבור בין אנשים", אומרת ד"ר שלומית גיא, ראש ההתמחות בחינוך גופני במכללת קיי ויועצת אסטרטגית במכבי באר שבע. "אני שמחה לראות את הקשר המיוחד בין השחקנים כאשר משחק הכדור שער איפשר להכיר אחד את השני מקרוב ולראות שכולם שווים למרות מגבלת הראיה".

פרופ' לאה קוזמינסקי, נשיאת המכללה אמרה: "מכללת קיי רואה חשיבות רבה בשיתוף הפעולה עם גופים בקהילה כגון בית העיוור ומכבי באר שבע. פעילות זו מצטרפת לפעילויות הרבות של המכללה עם אנשים עם מוגבלויות לאורך השנה, כגון "האקדמיה החברתית" לצעירים על הרצף האוטיסטי, הפועלת במכללת קיי, פעילות סטודנטים לבריאות הציבור בבית העיוור, ועוד. מצוינות אקדמית ומחקרית המשולבים בעשייה חינוכית וחברתית הם דרך חיים במכללת קיי".