רגע השיא של עונת פוטבול המכללות האמריקנית יגיע הלילה (בין שני לשלישי)  ב-3:00, כאשר אלבמה קרימזון טייד וקלמסון טייגרס ייפגשו למשחק הגמר, בסופו אחת מהן תוכרז כאלופה. המשחק יועבר בשידור חי בערוץ ONE.

מדובר במפגש שהפך בשנים האחרונות ל”קלאסיקו” של המכללות, כאשר זו העונה הרביעית ברציפות שהשתיים נפגשות בפלייאוף ובפעם השלישית זה קורה בגמר. כרגע, המאזן עומד על 1:2 לקרימזון טייד, האלופה המכהנת, אשר זכתה בחמש אליפויות בתשע השנים האחרונות ובאה כפייבוריטית גם הפעם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אלבמה עולה לגמר ליגת המכללות

בשנה שעברה המפגש בין השתיים הסתיים ב-6:24 מוחץ לאלבאמה בחצי הגמר, בדרך לזכייתה בתואר עם קאמבק אדיר ו-23:26 בהארכה. מי שהיה כוכב אותו הגמר, הקוורטרבק טואה טגוואילואה, הפך מאז כבר לשחקן המוביל של הקבוצה וינסה לשמור על המאזן המושלם מול הפרשמן טרבור לורנס, אשר לו ולקלמסון מאזן מושלם משלהם.

מלבד קרב הקוורטרבקים, זהו גם קרב בין שני מאמני ענק – ניק סייבן בן ה-67 מהצד האדום לבן, אשר זכה כבר בשש אליפויות ונחשב כבר כעת לאחד הגדולים בכל הזמנים, מול דאבו סוויני מהצד הכתום. סוויני צעיר מיריבו ב-18 שנה ועד לפני כמה שנים היה מזוהה בעצמו עם אלבמה, בשורותיה שיחק והחל את קריירת האימון. שני המאמנים מגיעים עם עונה נהדרת ונקייה מהפסדים, כשנראה שכל תוצאה תהיה הגיונית.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קלמסון מנצחת את נורטה דם ועולה לגמר