סייקלינג אקדמי נחתה בישראל היום (שני) למסע מהנגב לירושלים לקראת פתיחת העונה האתגרית בתולדותיה, וחשפה לוח מירוצים חסר תקדים לפתיחת העונה, בנסיון לשפר את סיכוייה במרוץ לאליפות ולהשגת הכרטיס למרוצים הגדולים בעולם ובראש, הטור דה פראנס.

אקדמי תפתח את העונה כבר בעוד פחות משבועיים בטור הארגנטינאי ״סן חוואן״, ובמירוצים במאיורקה, הטורים של ולנסיה בספרד, טור קולומביה, טור בטורקיה והטור ברוואנדה שבאפריקה, בנוסף למירוצים בבלגיה , צרפת ואיטליה. כל זה במהלך חמשת השבועות הראשונים של העונה בלבד, מה שאומר שבמהלך 34 ימים היא תתחרה ברחבי העולם ב 45 מירוצים ותשלח במקביל שלושה וארבעה הרכבים שונים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גיא ניב: המטרה היא טור דה פראנס 2020

הרוכב הישראלי גיא ניב התייחס לאירוע: "החוויה הייתה מדהימה פה בארץ, לצערי היא נגמרה מהר מדי. חוץ מזה, עונת 2018 הייתה מאוד מוצלחת הרבה מאוד ימי מירוץ טובים. סילבן באמת נותן לנו את האופציה להגשים חלומות, החלום זה טור דה פראנס 2020, זו המטרה לשמה הקימו סגל גדול. המטרה היא להיות אחת משתי הקבוצות שיסיימו בדרג השני, שזה מה שיעניק לנו את הכרטיס שנה הבאה לטור דה פראנס, הגיע הזמן להתקדם ולעלות מדרגה ולהיות רוכבים עצמאיים לעצמנו. יש הרבה יותר מעורבות, יוצא לי לקבל הודעות לחשבון האינסטגרם שלי מילדים ששואלים שאלות ומתעניינים".

קבוצת סייקלינג אקדמי (בלאל נחפאווי) קבוצת סייקלינג אקדמי (בלאל נחפאווי)

״אנחנו רוצים להתחיל את העונה הכי חזק שאפשר ולצבור מקסימום נקודות״, הצהיר המנהל המקצועי הפיני של הקבוצה, צ׳ל קרלסטרום, בקבלת פנים שנערכה לקבוצה הערב בתל אביב עם נחיתתה בארץ למסע רכיבה אינטנסיבי מהנגב עד ירושלים שיחל מחר וימשך עד שבת הקרובה. ״יהיו אנשים שיאמרו שאנחנו אנדר דוג ואולי זה נכון, אבל אנחנו מאמינים במה שהקבוצה הזו מסוגלת להשיג״.

בקבלת הפנים לרוכבים הבין לאומיים החדשים של אקדמי, שגויסו כדי לחזק את הקבוצה בביתו של בעליה, סילבן אדאמס, הציבו אדאמס ושותפו רון בר און את ציפיותיהם הגבוהות לעשות עוד עונה היסטורית לאחר 2018 שבה השתתפה בהצלחה בג׳ירו דה איטליה שנפתח בירושלים: ״אף אחד לא האמין שנגיע לג׳ירו, אבל אקדמי והישראלים שלה כבר הוכיחו שהם יכולים להגשים חלומות שנראים בלתי אפשריים”, אמר בר און.

קבוצת סייקלינג אקדמי (מערכת ONE)קבוצת סייקלינג אקדמי (מערכת ONE)

סילבן אדאמס הבהיר גם הוא את צפיותיו: ”המטרה שלנו היא להתמודד על האליפות ולהגיע לטור דה פראנס בעונה שאחריה - בדלת הקדמית. והמטרה השניה: אנחנו רוצים לראות רוכב ישראלי עולה על פודיום במרוץ בעונה הבאה. זה אתגר גדול וקבוצות עם תקציבים גדולים מאיתנו אבל אני מאמין שאנחנו יכולים שנעמוד בו״.

״אני לא חושש מלחץ״, אמר דוד צ׳ימולאי האיטלקי, אחד מבכירי הרוכבים שהצטרפו השנה לאקדמי. ״הגעתי לכאן מאחת הקבוצות הגדולות בעולם כי אני מאמין בפרויקט הזה וראיתי איך הוא מתפתח משנה לשנה. מרגש אותי לנסות להגשים את המטרה ולא פחות מזה - להמשיך ולהוביל את השינוי שהקבוצה הזאת עושה  בהחדרת ספורט האופניים בישראל וטיפוח דור רוכבים חדש״.

רועי גולדשטיין חוגג (אוריאל כהן) (מערכת ONE)רועי גולדשטיין חוגג (אוריאל כהן) (מערכת ONE)

אלוף ישראל, רועי גולדשטיין הביע גם הוא בטחון רב, בעצמו ובקבוצה: “יעמדו באתגר”, אמר גולדשטיין, והוסיף: ״ אני בכושר מצוין. מאמין שאני אהיה הישראלי הראשון שיעשה זאת אבל כל החברים שלי חושבים ככה, כולל אחי עומר״

עם הקבוצה שהגיעה לישראל נמנה גם הרוכב האריתראי - שבדי שלה, אווט גברמדין. אווט בן ה-26, מחזיק סיפור חיים מופלא ומרגש. אחד הכישרונות הגדולים שגדלו באריתריאה כילד עני, נמלט מהמדינה בזמן המלחמה, חי בחרפת רעב באירופה עד שקיבל מעמד חוקי בשבדיה והצליח לאסוף פרוטה לפרוטה על מנת לקנות אופניים מחדש. גברמדין התקבל לשורות אקדמי והגיע לראשונה ארצה היום לאחר שהתחתן באתיופיה עם ארוסתו, אותה לא ראה חמש שנים. ״יש לי הרבה חברים ואוהדים כאן״ אמר אמר גברמדין, והוסיף: ״אני מודה וגאה שקיבלתי את ההזדמנות הזו מאקדמי״.