יונתן דיין לא לבד. יואב למברוזו, המרכז הנהדר של נבחרת הנוער של ישראל, ישחק אף הוא בגרמניה. אומנם עדיין לא בבונדסליגה, אבל הוא יעשה זאת במוליכת הליגה השלישית, THSV אייסנהאך, שנמצאת בדרכה הבטוחה אל ליגת המשנה. בכך, שחקן שני מפרויקט נבחרת הנוער שנערך בגרמניה משתלב במעצמת הכדוריד המובילה, וזו בהחלט מחמאה גם לעירוני רחובות שבה גדלו דיין (שמשחק בגומרסבאך) ולומברוזו, שהחל את צעדיו הראשונים בכפר מנחם.

למברוזו בן ה-18, שנבחר עוד לפני שמלאו לו 17 לתגלית העונה בליגת ווינר ושיחק בקיץ האחרון עם נבחרת הנוער באליפות אירופה, היה מועמד להצטרף למועדון הגרמני בקיץ. עם היותו המבקיע המוביל של נבחרת הנוער – הוא הגיע להתרשמות, אבל דברים השתנו בעקבות החלפת המנהל המקצועי והמאמן שרצו בו.

שחקני נבחרת הנוער בפרויקט גרמניה נפרדים היום מלמברוזו (איגוד הכדוריד)שחקני נבחרת הנוער בפרויקט גרמניה נפרדים היום מלמברוזו (איגוד הכדוריד)

במהלך החלק הראשון בפרויקט בגרמניה, הנבחרת קיימה משחק אימון מול קבוצת הנוער של אייסנהאך, ולמברוזו הרשים מאוד את המאמן החדש. המועדון קיים מעקב נוסף, שוחח עם מאמן הנבחרת אלכסנדר ברקוביץ', ובשבוע האחרון הוחלפו טיוטות החוזה וההסכם הוא לעונה וחצי.

למברוזו המריא אמש (שני) לגרמניה עם שחקני נבחרת הנוער – ששבים לחלק האחרון בפרויקט לעונה זו, ולסדרת משחקי אימון שייערכו באיזור ברלין, המבורג וקיל. בהמשך הנבחרת תקיים משחק אימון מול קבוצת הנוער של מגדבורג.  

יואב למברוזו (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)יואב למברוזו (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

למברוזו אמר: "ההתרגשות גדולה לעשות צעד כזה, בגיל שלי, ואני בהחלט חושב שהוא צעד נכון להמשך הקריירה שלי. זו הזדמנות לשפר את עצמי ולהגיע כמה שיותר רחוק, ואני בטוח שהמהלך הזה יתרום. המטרה היא להשלים את המשימה, ולהעפיל עם קבוצה לליגה השנייה".

עוד הוסיף המרכז: "אני שמח שהדברים הבשילו, ובלי החשיפה של הפרויקט – זה לא היה קורה ומתבצע. אמנם הייתי בקשר עם הקבוצה לפני מספר חודשים, אבל הוא התנתק. בזכות המפגש ששיחקנו שם והם ראו אותי, ההתעניינות נוצרה מחדש. בעניין הזה אני רוצה להודות גם למאמן אלכסנדר ברקוביץ’. אני מרגיש גאווה לייצג את המדינה בגרמניה".

יואב למברוזו (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)יואב למברוזו (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

מנהל הפרויקט, דורון שמחי, שנפרד יחד עם השחקנים והמאמן ברקוביץ’ מלברוזו, אמר: "אחת המטרות שלנו בפרויקט היא שכמה שיותר שחקנים ישחקו מחוץ למדינה ובצורה מקצוענית, מתוך אמונה שזה יעזור לקידום נבחרות ישראל. יואב הוא שחקן מוכשר מאוד. אני מאמין שהכישורים, היכולות והרצון יעזרו לו להשתלב בליגה מקצוענית בגרמניה. הוא מספיק חזק כדי להצליח בחו"ל, ויונתן דיין בהחלט מהווה עבורו ועבור שחקנים צעירים נוספים מקור להשראה. הייתה פרידה מרגשת היום כאשר הנציגים של אייסנהאך הגיעו לאסוף אותו. איחלנו לו הצלחה רבה".

כאמור, נבחרת הנוער תשלים עד לסיום החודש את הפרויקט, אחרי הפרק הראשון שנערך בגומרסבאך, והתמקד בתוכנית אימונים ובנייה פיזית לצד קיום של משחקי אימון. הפרק השני היה אינטנסיבי וכלל 10 משחקי אימון, בהם מול נבחרות סרביה ובוסניה, והשתתפות וזכייה בטורניר לוקומוטיבה שנערך בבוסניה. בפרק שייצא לדרך השבוע, בחסות רשת "מלונות בראון" – הנבחרת תקיים משחקי אימון מול קבוצת נוער בגרמניה – בין היתר עם מועדוני בונדסליגה בכירים.

אבובאקר פופאנה מול שניר נציה, ומימין - גארי היינס (ניר שטיינברג)אבובאקר פופאנה מול שניר נציה, ומימין - גארי היינס (ניר שטיינברג)

בתוך כך, נבחרת ישראל בכדוריד ניצחה בקריית מוצקין את נבחרת ארה"ב 32:40 (15:19), במשחק הידידות הראשון מבין שניים. המשחק נפתח בדברים לזכרו של משה ארנס, שר הביטחון ושגריר ישראל בארה"ב בעבר, שהלך היום לעולמו. ראש העיר, חיים צורי, העניק דגלון לקפטן נבחרת ארה"ב לואיס הווס, שאגב היה שחקן פוטבול מקצועני בעברו, נפצע ועשה הסבה לכדוריד באמצעות "סטאז'" שעבר במועדון העל הספרדי, אדמר לאון.

המאמנים הלאומיים אולג בוטנקו ואסף לוי כללו ושיתפו את השוערים - מושיקו אלימלך ויהב שמיר (שכבשו יחד 3 שערים), ושחקני השדה - גיל פומרנץ, שניר נציה, יובל כץ, עומר גרא, ירמי סידי, עומרי קושמרו, טל הרשקוביץ, יובל גררה, רם טורקניץ, שי נתן, עמית סטלמן, אופיר כהן, תומר בודנהיימר, דור קלדרון, עוז חממי ורותם סגל.

ירמי סידי מול הגנת ארהב (ניר שטיינברג)ירמי סידי מול הגנת ארהב (ניר שטיינברג)

באימון נבחרת ארה"ב, השתתף אסף בן גוזי, הקיצוני הצעיר של הפועל אשדוד, שמחזיק באזרחות אמריקאית. במגרשו הביתי באשדוד, עשוי המאמן השבדי של האמריקאים, רוברט הדין, לכלול אותו בסגל ולהתרשם ממנו. אם בן גוזי יצורף, הוא יהיה השחקן השני בנבחרת ארה"ב, אחרי שני לוינקינד שמשחקת בשנים האחרונות בנבחרת הנשים האמריקאית.

באיגוד הכדוריד, שבחרו לקיים את המשחקים בצפון ובדרום, ציינו את האירוח החם של עיריית קרית מוצקין בראשותו של חיים צורי, ממלא מקומו עומר זוהר ומועדון הכדוריד המקומי בראשות פיני לייבוביץ'.

עוז חממי ששב לשחק בנבחרת ישראל (ניר שטיינברג)עוז חממי ששב לשחק בנבחרת ישראל (ניר שטיינברג)

הנבחרת השלימה באשדוד את צמד משחקי האימון שקיימה מול נבחרת ארה"ב, והשיגה ניצחון נוסף, 25:34. רם טורקניץ, ששב לפעילות לאחר הפציעה - היה המבקיע המצטיין עם 11 שערים, עדן ג'ינג'י, ירמי סידי ושון סלס כבשו 3 כ"א, דן טפר, עומר גרא, שניר נציה, טל הרשקוביץ, יובל גררה 2 כ"א, תומר בודנהיימר, עומרי קושמרו, עוז חממי, גיל פומרנץ 1 כ"א. בשער חלקו דקות - טפר ותום שם טוב. 

רם טורקניץ מול האמריקאים (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)רם טורקניץ מול האמריקאים (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)