אחרי שנסעו ברחבי העולם והרימו את הדגל גבוה על הפודיום, הג’ודאים מנבחרת ישראל הגיעו הערב (רביעי) למועצה האזורית אשכול והעבירו אימון ראווה מיוחד לילדי עוטף עזה. כל זאת, כשבועיים לפתיחת גראנד פרי תל אביב 2019. בין היתר הגיעו למקום המאמנים אורן סמדג’ה ושני הרשקו, כמו גם הג’ודאים הבכירים בסגלים שלהם.

כך למשל, פיטר פלצ’יק הפעיל את הילדים במהלך האימון ולאחר מכן אמר: “הרבה זמן רצינו להיות פה, זה כיף וזה מחזק גם אותי. זה לא סוד שלא אוהבים אותנו במקומות מסוימים בעולם. היה לי כיף להגיע לפה והיה לי כיף להניף את הדגל על אדמת אבו דאבי השנה, אלה בין הרגעים המרגשים בקריירה שלי. לראות את החיוך על הפנים של הילדים זה מה שמנצח את הכל”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נבחרת הג׳ודו עם ילדי עוטף עזה

פלצ’יק הוא הג’ודאי שעשה את ההתקדמות המשמעותית ביותר במהלך השנה החולפת, כאשר פרץ לתודעה עם מדליית הארד ב-100 ק”ג לעיני הקהל הישראלי באליפות אירופה שנערכה בתל אביב וכעת הוא מדורג במקום השלישי בדירוג העולמי. בעוד כשבועיים פלצ’יק יפגוש שוב את האוהדים מהארץ, בגראנד פרי.

“אנחנו שמחים להתחרות מול הקהל הישראלי”, ציין פלצ’יק. “באליפות אירופה האחרונה לקחתי את האנרגיה הזו למקום חיובי, וזה עבד והביא אותנו להצלחה. אני אפתח שנה חדשה גראנד פרי הקרוב ובשנה הקרובה אני רוצה להיות ראשון בדירוג, להשיג את תואר אלוף אירופה ואת תואר אלוף העולם. אני אעשה הכל כדי להיות מוכן לכל קרב ושם לעשות את המיטב שלי”.

אימון הראווה של נבחרת הג׳ודו עם ילדי עוטף עזה (חגי מיכאלי)אימון הראווה של נבחרת הג׳ודו עם ילדי עוטף עזה (חגי מיכאלי)

מאמנו, אורן סמדג’ה, סיפר: “באנו להזדהות עם התושבים, במקום הזה שבדרך כלל פחות מתייחסים אליו. אני גדלתי באופקים והתאמנתי פה. הדרום זה הלב והבית שלנו. הנבחרת מושכת הרבה מאוד תשומת לב ויש פה ספורטאים שהם בין הטובים בעולם ועצם העובדה שאנחנו מגיעים לפה בימים לחוצים, תוך כדי ההכנות לגראנד פרי ועם פתיחת ההכנות למשחקים האולימפיים, זה אומר משהו. אנחנו נבחרת לאומית שלא מייצגת רק מדליות אלא מייצגת את כל המדינה ובאנו להראות שאנחנו אוהבים את המקום ורוצים לשמח את הילדים שנמצאים פה”.

מאמן נבחרת הגברים הוסיף על ההכנות לקראת פתיחת השנה האולימפית: “אנחנו מצפים לראות ספורטאים שקוטפים עוד ניקוד בתחרויות החשובות ועוד ספורטאים שמבססים את המעמד שלהם. בתיאוריה, יכולים להיות לנו בסוף שנת 2019 חמישה ספורטאים שמועמדים למדליה אולימפית אבל נראה איך הדברים יתפתחו כשנגיע לאליפות העולם שתערך בטוקיו לפני הדבר האמיתי”. 

שני הרשקו ואורן סמדג'ה (חגי מיכאלי)שני הרשקו ואורן סמדג'ה (חגי מיכאלי)

מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו אמר: “זה מרענן בשבילנו וכיף גדול לבוא ולתת משהו מהלב בחזרה למדינה, בייחוד למקומות שקצת יותר קשה בהם. אני בטוח ששני הצדדים נהנים מזה”.

הרשקו שיתף בתחושות על הגראנד פרי המתקרב: “זה חלום להיות חלק מהסבב העולמי בג’ודו. בישראל תמיד יש קשיים להפיק דברים כאלה ואני שמח שהיוזמה הזו מצליחה ושעומד להיות גראנד פרי בתל אביב. האמת שאנחנו מופתעים כפליים כי לא ציפינו שיהיו כל כך הרבה משתתפים. כיף גדול ואני מאוד מקווה שנזכה במדליות”. 

נבחרת הנשים בעוטף עזה (חגי מיכאלי)נבחרת הנשים בעוטף עזה (חגי מיכאלי)