פטרה קביטובה הצ'כית זכתה הבוקר (שבת) בטורניר סידני בפעם השנייה בקריירה בתום קרב אדיר מול אשלי בארטי המקומית עם ניצחון 6:1, 5:7 ו-6:7(3), ושיחררה הצהרה ברורה לקראת אליפות אוסטרליה הפתוחה.

קביטובה, ששיחקה רק אתמול בשעות הלילה בחצי הגמר, לא הופיעה למערכה הראשונה ובארטי, שרצתה להיות האוסטרלית הראשונה שזוכה בטורניר, לקחה את המערכה בקלות עם 1:6. במערכה השנייה קביטובה, שלא נוצחה ב-7 משחקי הגמר האחרונים אליהם הגיעה, החלה להילחם והצליחה לשבור במצב של 5:5 ולזכות במערכה עם 5:7.

בארטי עוד הוליכה 0:3 במערכה השלישית אבל הצ’כית שוב חזרה בגדול ל-3:3. אחרי שבירות דרמטיות מכל צד, הגיע שובר השוויון בו ניצחה הצ'כית 3:7 ושחזרה את הזכייה שלה בסידני מלפני 3 שנים, כשהיא גם רושמת תואר 26 בקריירה.

בטורניר הגברים בסידני, הכוכב האוסטרלי בן ה-19 אלכס דה מינאר זכה בתואר הביתי בעיר הולדתו כשניצח את אנדראס ספי האיטלקי 5:7 ו-6:7(5). דה מינאר הוא הזוכה הצעיר ביותר בטורניר מאז זכה בו לייטון יואיט, המנטור שלו, ב-2001. דה מינאר שיחק גם בגמר השנה שעברה בטורניר, אך נוצח ב-3 מערכות על-ידי דניל מדבדב מרוסיה.

תואר נשים נוסף שחולק היום שייך לאמריקנית הצעירה סופי קנין בת ה-20, שניצחה בגמר טורניר הוברט את אנה קרולינה שמידלuבה הסלובקית 3:6 ו-0:6.

בגברים רשם הטניסאי האמריקני טניס סאנדגרן המדורג 63 בעולם תואר בכורה כשגבר בגמר טורניר אוקלנד על קמרון נורי הבריטי (93), 4:6 ו-2:6