שלושה משחקים השלימו היום (שישי) את המחזור האחרון בסיבוב השני בליגת העל. נועלת הטבלה ק.ק תל אביב הדהימה כשלקחה נקודה מהפועל כפר סבא החזקה, הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר התגברה על הוד השרון במשחק קריטי מבחינתה, ואילו מטה אשר עכו עשתה את העבודה בבית עם 0:3 על אליצור אשקלון.

ק.ק תל אביב - הפועל כפר סבא 3:2 (26:24, 23:25, 20:25, 25:19, 15:10)

במשחקה האחרון לפני הגומלין ברבע גמר גביע האתגר מול סטאד פואטייה, הופתעה כפר סבא על ידי האחרונה בטבלה. המשחק נפתח כשכמה מבין שחקני השישייה הקבועים של שגיא ברעם זוכים למנוחה, אולם כשהקבוצה נקלעה לפיגור, נכנסו אלו למגרש והקבוצה הצליחה לנצח בשיניים.
זוהי בסך הכל הנקודה השנייה בה זוכים השנה שחקניו של רן גאון, אולם הם עשו זאת מול אחת היריבות הקשות ביותר שבנמצא, ויקוו למנף את הניצחון כדי לצאת לדרך חדשה. בשל התוצאה התרחקה כפ"ס בנקודה מהפועל מטה אשר עכו שבמקום הראשון, והפער בין השתיים עומד על שלוש נקודות.

הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר - מכבי מוסינזון הוד השרון 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

הקבוצה של זוהר בר נצר עברה מבחן בגרות חשוב, והצליחה להגדיל את הפער במקום הרביעי שמוביל לפלייאוף העליון. היא עשתה זאת מול הקבוצה של עדי גורן, שהייתה במגמת עלייה ברורה והגיעה למשחק כשהמומנטום לצידה. הפער בין הקבוצות תפח ל-8 נקודות, אותן תצטרך הוד"ש לסגור בסיבוב השלישי.
ינרי בל הוביל את המארחים עם 23 נקודות, ואילו הצטרפו שון פייגה ופדרו מנדז שהוסיפו 9 נקודות כל אחד. בצד השני היתה זו השלישיה הברזילאית שנתנה את הטון בהתקפה: 14 נקודות לברנו מרקז, 12 ללאונרדו דוס סנטוס, 11 למתאוס קוסטה. 

יואב ססלר, פדרו מנדז וינרי בל (יוסי לזרוף) (מערכת ONE)יואב ססלר, פדרו מנדז וינרי בל (יוסי לזרוף) (מערכת ONE)

הפועל מטה אשר עכו - אליצור אשקלון 0:3 (11:25, 13:25, 15:25)

מטה אשר עכו, שתשחק ביום שלישי בגמר גביע המדינה, נתנה לרבים משחקניה הבכירים מנוחה במשחק הביתי מול הלפני אחרונה בטבלת הליגה. הצעירים נועם אריאל, דניאל גלילי, עידו דוד ויונתן מאל תפסו את מרכז הבמה במערכה הראשונה, ולאחר מכן הצטרפו אליהם גם גיא משעלי, אנוש שטיפט ועידו אהרוני. במערכה השלישית כבר שיחקו באדום הצעירים בלבד, שסיימו את הסיפור והשאירו בנעמן את 3 הנקודות המתבקשות. מטה אשר עכו נותרה ראשונה בהפרש של שתי נקודות מהפועל כפ"ס, ואילו יריבתה במקום השביעי בליגה, מרחק 4 נקודות מהאחרונה ק.ק ת"א.