נבחרת הפדרציה של ישראל נשארה בבית 2 אירופה/אפריקה, לאחר אכזבה גדולה בתום הטורניר שהתקיים בלוקסמבורג, אותו סיימו הבנות בכחול-לבן עם הפסד 2:0 הערב (שבת) למקבילה מאוסטריה במסגרת מפגש על העלייה לבית 1. 

כזכור, הנבחרת הגיעה ללוקסמבורג ללא שתי המדורגות הבכירות שלה, יוליה גלושקו ודניז חזניוק הפצועות, והופיעה עם הנבחרת הצעירה ביותר בתולדותיה, שכללה ארבע בנות בגילאי 20 ומטה. למרות זאת, הצליחו הבנות הצעירות לגבור על פורטוגל ודרום אפריקה ביומיים הראשונים, ובכך להבטיח את ההישארות בבית ולהגיע למפגש העליה. 

לינה גלושקו (באדיבות איגוד הטניס) (מערכת ONE)לינה גלושקו (באדיבות איגוד הטניס) (מערכת ONE)

לינה גלושקו עלתה ראשונה למשחק מול מלאני קלאפנר ונוצחה 6:2 6:1, כשמיד לאחריה מאיה טחן עלתה מול ברברה האס, המדורגת במקום ה-179 בעולם, ונוצחה 6:0 במערכה הראשונה, לפני שנתנה פייט אדיר במערכה השנייה עד שנוצחה 7:5 בשובר השוויון.

הקפטנית ציפי אובזילר סיכמה את הטורניר: "למרות הנבחרת הצעירה, לא נפלנו משום נבחרת אחרת, מלבד שתי הנבחרות שעלו לבית 1 - אוסטריה ולוקסמבורג. השחקניות הוכיחו רמה גבוהה של טניס ונכון שזה מאכזב כי הגענו למשחק עליה, כמו בשנה שעברה. הצעירות חוו את האחריות והלחץ של ייצוג המדינה, ולא מהספסל, ואני בטוחה שבשנה הבאה נגיע מחוזקות וטובות יותר".

מאיה טחן ולינה גלושקו (באדיבות איגוד הטניס) (מערכת ONE)מאיה טחן ולינה גלושקו (באדיבות איגוד הטניס) (מערכת ONE)

בית עליון: צ'כיה – רומניה 1:1, בלארוס וצרפת בדרך לחצי הגמר

בבית העליון של גביע הפדרציה, הסתיים היום הראשון של המשחק המרכזי בין האלופה צ'כיה לרומניה, עם סימונה האלפ, ב-1:1. קרולינה פלישקובה גברה על מיכאלה בוזרנסקו 1:6 ו-4:6, לפני שהאלפ, השלישית בעולם, גברה על קטרינה שינאקובה 4:6 ו-0:6. 

במפגש רבע גמר נוסף, צרפת עלתה ל-0:2 מול בלגיה. קרולין גארסיה גברה על אליסון ואן אוטובנק 6:7(2), 6:4 ו-2:6 ואליז קורנה ניצחה את אלס מרטנס 6:7(6) ו-2:6. בלארוס עלתה גם היא ל-0:2 מול גרמניה. אלכסנדרה ססנוביץ’ ניצחה את טטיאנה מריה 6:7(3) ו-3:6 ואירנה סבלנקה גברה על אנדריאה פטקוביץ 2:6 ו-1:6.

גמר כל צרפתי במונפלייה

ג'ו וילפריד טסונגה ופייר הוגו הרברט הביאו נחת לקהל המקומי כשקבעו גמר כל צרפתי במונפלייה. הרברט, 44 בעולם, הרשים עם ניצחון על תומס ברדיך הצ'כי 2:6 ו-5:7. טסונגה החוזר מפציעה ומדורג 210 בעולם גבר על ראדו אלבו המולדבי 1:6 ו-3:6. בגמר טורניר סופיה יתמודדו דניל מדבדב מרוסיה ומריוס פיוסוביץ ההונגרי. מדבדב גבר על גאל מונפיס 2:6 ו-4:6 ופיוסוביץ’ גבר על מתאו ברטיני האיטלקי 7:5, 5:7 ו-3:6.