נבחרת סייפי הדקר של ישראל זכתה הלילה (בין ראשון לשני) במדליית כסף היסטורית בגביע העולם בגביע העולם שהתקיים בוונקובר, קנדה. 

הנבחרת, שמורכבת מחמישה סייפים – עידו הרפר, גרשון בסקין, יובל פרייליך ודניאל ליס ומודרכת על ידי המאמן אוהד בלוה, ניצחה בארבעה קרבות בדרך לגמר. בקרב הראשון גברה ישראל על המארחת קנדה 37:45, לאחר מכן הכניעה את הונגריה 39:43, מאוחר יותר ניצחה את נבחרת גרמניה 39:45, ובקרב חצי הגמר התעלתה מול דנמרק עם 40:45. בגמר פגשה את מדליסטית הזהב מאולימפיאדת ריו 2016, רוסיה, ונכנעה לה 37:45.

עידו הרפר אמר אחרי הזכייה במדליה: "היה לנו יום מדהים. כל חברי הנבחרת נתנו את ה-100% שלהם מבחינה פיזית ונפשית. נלחמנו מהלב. מאד רצינו לעשות היסטוריה והצלחנו. היום אנחנו שמחים עם הזכייה ההיסטורית, ומחר כבר ממשיכים לעבוד קשה כי לכולנו חלום גדול אחד, המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020".

עידו הרפר, גרשון בסקין, דניאל ליס ויובל פרייליך (איגוד הסיוף)עידו הרפר, גרשון בסקין, דניאל ליס ויובל פרייליך (איגוד הסיוף)

מאמן הנבחרת, אוהד בלוה, אמר: "עשינו תחרות מצוינת. הרגשתי רוח קבוצתית ואנרגיות חיוביות במשך כל התחרות. אני בחבורה השאפתנית הזה. בשביל רגע גדול כזה של שמחה ואושר החבורה הזאת עובדת קשה מאד כל ימות השנה. אנחנו כבר עם הפנים לתחרות הקבוצתית הבאה בעוד חודש בארגנטינה".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שיבחה את הנבחרת: "ברכות לנבחרת ישראל בענף הדקר (בוגרים) שסיימה את תחרות גביע העולם בקנדה במקום השני וזכתה במדליה קבוצתית היסטורית. הישג אדיר לחניכיו של אוהד בלוה, הסייפים עידו הרפר, גרשון בסקין, דניאל ליס ויובל פרייליך שניצחו בדרך למדליה את הנבחרת הקנדית מארחת התחרות, הונגריה, זוכת מדליית הארד  במשחקים האולימפיים בריו 2016 ובקרב על מדליית הזהב נוצחו על ידי נבחרת רוסיה החזקה, האלופה האולימפית מריו 2016".