הנהלת איגוד הג’ודו העבירה הערב (שלישי) החלטה להעניק מלגת תמיכה למדליסט האולימפי, הג’ודאי אורי ששון, בסכום של 2,500 שקל על חשבון האיגוד, לאחר שזה יצא מסגל הזהב האולימפי ואיבד בשל כך את הסכום הזה מהמלגה שהיה מקבל מהוועד האולימפי בישראל.

משום שששון לא זכה במדליה בתחרות גדולה בשנתיים האחרונות, על פי הקריטריונים הוא ירד לסגל הכסף של הוועד האולימפי שמעניק שכר לספורטאים בגובה של 6,000 שקל בחודש במקום ה-8,500 שקל שקיבל עד כה. לכן החליט יו”ר האיגוד משה פונטי להשלים את הפער ולהעביר בהנהלה החלטה לתמוך בו בעוד 2,500 שקל מטעם האיגוד, שאישר את המהלך.

משה פונטי (נעם מורנו)משה פונטי (נעם מורנו)

ששון, שמתחרה בקטגוריית המשקל מעל 100 ק”ג, עשה סימנים של חזרה לכושר שאפיין אותו לפני המשחקים האולימפיים. אומנם במהלך השנתיים האחרונות הוא לא הצליח לעבור את הקרבות הראשונים באליפות אירופה ובאליפות העולם. לאחרונה זכה במדליית הזהב בגראנד פרי תל אביב וסיים במקום החמישי בגראנד סלאם פאריס בסוף השבוע האחרון. יש לציין כי הקריטריונים היו ידועים מראש לכלל הענפים והספורטאים, אך פונטי החליט כי לג’ודאי ברמתו של ששון מגיע עדיין לקבל את אותה המלגה.

מהיחידה לספורט הישגי נמסר בתגובה: “ההשתייכות לסגלים השונים של היחידה לספורט הישגי נקבעת על פי קריטריונים מקצועיים ברורים וידועים מראש. לסגל הזהב משתייכים ספורטאים שזכו במדליות (זהב, כסף וארד) באליפויות עולם/משחקים אולימפיים או מי שזכו במדליית זהב באליפות אירופה והיא שמורה לשנתיים לעומת כל הסגלים האחרים בהם מדובר בשנה אחת בלבד. נזכיר שאורי ששון קיבל תמיכה כספית מלאה ואת כל המעטפת הבריאותית המלאה גם בתקופה בה היה פצוע ולא התחרה”.

אורי ששון מחבק את בני משפחתו (רדאד ג'בארה)אורי ששון מחבק את בני משפחתו (רדאד ג'בארה)

עוד נמסר: “נכון לעכשיו, סיים ששון שנתיים במסגרת סגל הזהב, במהלכן לא קבע הישג ספורטיבי המשאיר אותו בסגל זה והוא נמצא עתה בסגל הכסף השני באיכותו. נציין, כי מנהל הספורט של משרד התרבות והספורט שותף להחלטות אלו ולמימון התמיכה לספורטאים בסגלים השונים של היחידה לספורט הישגי”.

ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: “הנהלת משרד התרבות והספורט סבורה כי יש להפעיל שיקול דעת רחב במיוחד כאשר מדובר בספורטאים עילית ומדליסטים אולימפיים. במקרה דנן, יש לבחון את הדרכים שיאפשרו לתת לספורטאי בעל הישגים משמעותיים כמו אורי ששון אופק וביטחון כלכלי, כזה שיאפשר לו להמשיך ולהתרכז באימונים ולהביא הישגים נוספים בזירה הבינלאומית שמביאים כבוד רב גם למדינת ישראל. משרד התרבות והספורט ידאג לקיום דיון עם האיגוד כדי לקדם מענה”.