לברון ג’יימס הוא אחד ממובילי הדעה המשפיעים בארצות הברית ובדרך כלל הוא מוביל שינויים חברתיים ודעת קהל עם הבעת דעותיו, בהן הוא לא מתבייש ולא מצנזר. היום (ראשון) הוא עורר סערה גדולה כאשר העלה מסר פוגעני במיוחד לרשתות החברתיות.

כוכב לוס אנג’לס לייקרס העלה תמונת סלפי, במה שנראה כמו פרסום בחשבון הסנפצ’אט או האינסטגרם שלו וציטט שיר ראפ של 21 סבאג’, שמכיל את הביטוי: “מקבלים כסף של יהודים, אז הכל כשר”. רק יממה לפני כן הסתבך ג’יימס כאשר התבטא בחריפות נגד בעלי קבוצות בספורט כשטען: “זקנים לבנים מביאים לתרבות של עבדות ב-NFL כדי לשלוט בשחקניהם”

איש העסקים הידוע דן רובל העלה ציוץ בו הביע פליאה על הפוסט: “אני מופתע מלברון, אדם שלא מרבה לעשות טעויות ועשה דבר שכזה. הוא אמנם מצטט מתוך שיר ראפ, אבל איפה האחריות שלו לעמוד מאחורי המילים? אני מטיל ספק בכך שהוא לא מאמין בכך, במיוחד כשיש לו 45 מיליון עוקבים”.

רובל גם העביר מסר למעריציו של כוכב הלייקרס כי דחו את הטענה לאנטישמיות: “תפנו לאיזה יהודי חזק ב-NBA ותקריאו לו את זה. הקומישינר אדם סילבר, דן גילברט מקליבלנד, דייויד סטרן הקומישינר הקודם, אחר כך תספרו לי איך הם הגיבו ותחזרו אליי”.