שוק הגיימינג ממשיך לשבור שיאים, כפי שהדגימה לאחרונה תערוכת הגיימינג Gamescom באופן מרשים עם נתוני הגעה של 370,000 מבקרים - שיא של כל הזמנים. אחד השחקנים המובילים בתחום הוא מותג מסכי המחשב AOC. סטפן סומר, מנהל השיווק והמנהל העסקי של AOC אירופה, מסביר את סיפור ההצלחה בריאיון שנערך עימו. 

כיצד מתפתח שוק מסכי הגיימינג?
"באופן מאוד דינמי. באופן כללי, שוק הגיימינג צומח באירופה בדומה לאופן שבו הוא צומח בעולם. מומחים בתחום צופים גדילה במספרים דו ספרתיים עד שנת 2021, עם קצב צמיחה ממוצע שנתי העומד על 10.3%. שוק מסכי הגיימינג צומח במקביל גם כן".

היכן עומדת AOC ביחס לשוק מסכי הגיימינג?
"בלי להשתמש בתיאורים מוגזמים, אני יכול לומר שמצבה טוב מאוד. יש לנו מגוון גדול מאוד של מסכי גיימינג הפונה לכל סוגי הגיימרים. AOC מציעה שלל אפשרויות - בין אם קצב רענון מסך של עד 240 Hz לגיימרים תחרותיים או במסכי IPS ו- VA קעורים באיכות גבוהה התומכים בחוויית גיימינג מקיפה במיוחד לשחקני מציאות מדומה או RPG (משחק תפקידים ממוחשב). למעשה, יש לנו את היכולת לספק את תצוגת הגיימינג האידיאלית לכל צורך של כל גיימר".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ותגלו: מי השחקן הכי מהיר בפיפא 19

כיצד אתה מסכם את תערוכת Gamescom 2018?
"השנה, עם יותר מ- 370,000 מבקרים, Gamescom היא ההוכחה לכך שענף הגיימינג הוא כבר לא בגדר תופעה, אלא עובדה קבועה בחיינו. מספרם של גיימרים ברחבי העולם ממשיך לטפס במהירות וצפוי להגיע עד ל- 2.6 מיליארד איש בשנת 2020. כבר היום ידוע כי מדובר בענף בעל קהל צופים עצום, כך שאין זה מפתיע שמספר האנשים המגיעים לתחרויות גיימינג רק על מנת לשבת ולצפות עולה גם כן".   

"גיימרים, כמו גם מומחי גיימינג מכל העולם, התרשמו לטובה מהחדשנויות שהצגנו, במיוחד מהדגמים האחרונים מסדרת הפרימיום גיימינג AGON3. לסדרה שני מסכי QHD חדשים קעורים בגודל 27" במראה דק, עתידני וזוכה פרסים. הראשון הוא דגם ה- AG273QCX עם FreeSync 2 HDR, תמיכת VESA DisplayHDR™ 400, זמן תגובה של 1 ms וקצב רענון של 144 Hz. הדגם השני הוא ה- AG273QCG המגיע עם תמיכת G-SYNC, זמן תגובה של 1 ms וקצב רענון של 165 Hz”.

גיימרים מול מסך AOC (מערכת ONE)גיימרים מול מסך AOC (מערכת ONE)

מהם מוצרי החברה אשר הופכים הופכים את AOC ליריבה כה ראויה בעולם הגיימינג? "AOC משגשגת במיוחד בתחום מסכי הפרימיום גיימינג: סדרת ה- AGON. מסכי הקצה הללו נעים בטווח של 24" ועד ל- 35" ומגיעים עם קצב רענון שנע בין 120 Hz ל- 240 Hz המתאים לגיימינג תחרותי, אידיאלי עבור משחקי FPS בעלי אופי מהיר. סדרת מסכי ה- AGON, התומכת הן ב- Nvidia G-SYNC והן ב- AMD FreeSync, עם זמן תגובה ו- input lag נמוכים במיוחד, מכוונת לגיימרים רציניים. המסכים מגיעים עם עיצוב מרשים הכולל שלל מאפיינים חכמים כמו Shadow Control, וו אזניות נשלף וסטנד המאפשר התאמת גובה אישית". 

סטפן סומר, מנהל השיווק והמנהל העסקי ב- AOC אירופה (מערכת ONE)סטפן סומר, מנהל השיווק והמנהל העסקי ב- AOC אירופה (מערכת ONE)

איך מתבטא הממשק של AOC עם קהילת הגיימינג?
"קרבה לקהילת הגיימינג ברחבי העולם היא סטנדרט בעל חשיבות עצומה ל- AOC. אנחנו עובדים בצמוד לצוותי esports, ארגוני גיימינג כאלה ואחרים, כמו גם אירועי גיימינג רבים הנערכים ברמה הבינלאומית, הלאומית והאזורית. בחודש ינואר, חברה AOC ל- G2 Esports, אחד מארגוני הגיימינג החזקים ביותר בעולם”.