“אבא שלי היה אומר לי, ‘למה לעזאזל אתה יושב על המשחקים האלה? לאן זה יוביל אותך בחיים?’, אבל אני חושב שקיבלתי את האישור שלו עכשיו”, כך סיפור דניס פונג, גיימר שזכה בעבר במכונית פרארי כשניצח בטורניר גיימינג, וחשף מעט מהעולם של הסלבריטי החדשים – הגיימרים, שהופכים למיליונרים בלי לצאת מהחדר.

בזכות רשת האינטרנט, משחקי המחשב הפכו לתופעה כלל עולמית, שבה שחקן מישראל יכול להתחרות בכל רגע נתון מול שחקן מסין או אוסטרליה, כשקהל היעד הוא עצום ובאופן טבעי מושך אליו מפרסמים שמבינים שהם יכולים להגיע לכמויות חשיפה חסרות תקדים. ופרסומות כמו שכולנו יודעים, שוות כסף. הרבה כסף.

העתיד נמצא בגיימינג (רויטרס)העתיד נמצא בגיימינג (רויטרס)

תופעת ה-Esports שברה כמעט כל שיא אפשרי ב-2018, כשנראה שאנחנו קרובים ליום שתחרויות גיימינג יהפכו אפילו למקצוע אולימפי. נערים בני 17-18 מתחרים באצטדיונים מלאים בעשרות אלפי אנשים, והופכים למיליונרים בזכות ההצלחה שלהם. “בעולם הזה אתה יכול בתוך רגע להפוך מילד שמשחק בחדר שלו, למישהו שמחזיק במשכורת של שש ספרות”, מספר אותו פונג.

“לא כל אחד יכול להיות לברון ג’יימס או כריסטיאנו רונאלדו. לא כל אחד בורך בנתונים הפיזיים האלה. דווקא הגיימרים נותנים תקווה למיליוני ילדים ברחבי העולם שהם יכולים להפוך לשחקני Esports גדולים. הם מהווים השראה בכל העולם”. בארצות הברית, מעל 100 תיכונים כבר פתחו מגמות בנושא גיימינג, ומעל 50 קולג’ים כבר מציעים לסטודנטים ללמוד את עולם הגיימינג, שנראה שהולך לשבור שיאים חדשים גם בשנה הבאה.