דרמה גדולה רגע לפני אליפות אירופה בהתעמלות אמנותית. אחת הספורטאיות הטובות של ישראל, לינוי אשרם, לא תתחרה באליפות אירופה בעקבות פציעה פתאומית רגע לפני תחילת התחרות.

הפציעה נגרמה במהלך האימון המסכם שלפני התחרות. היא הייתה אמורה להתחיל להתחרות ביום שישי באליפות אירופה שמתקיימת בבאקו. מיד לאחר הפגיעה היא נבדקה על ידי הצוות הרפואי שנכח במקום ולאחר מכן הועברה לבדיקות נוספות שיתקיימו בשעות הקרובות.

לינוי אשרם בשדה התעופה בדרך לאליפות (אחמד מוררה)לינוי אשרם בשדה התעופה בדרך לאליפות (אחמד מוררה)

על מנת שלא להחמיר את הפגיעה ולסכן את בריאותה להמשך, החליט הצוות המקצועי של אשרם, בשיתוף עם הצוות הרפואי של מדיקס והיחידה לספורט הישגי, כי לינוי אשרם לא תתחרה באליפות אירופה ותחל מידית בטיפולים על מנת להחזירה לכשירות מלאה במהירות המירבית. המתעמלת יוליאנה טלגין תחליף את אשרם בתחרות האישית, בנוסף לניקול זליקמן.

יש לציין כי התחרות החשובה ביותר עבור אשרם השנה היא אליפות העולם שתתקיים גם היא בבאקו בחודש ספטמבר. שם, המתעמלת הגדולה בתולדות ישראל תצטרך לסיים בין 15 הראשונות בקרב רב, ואם תעשה כן היא תעפיל אוטומטית למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

לינוי אשרם בשדה התעופה (אחמד מוררה)לינוי אשרם בשדה התעופה (אחמד מוררה)

באיגוד ההתעמלות אישרו את הפרטים: “איגוד ההתעמלות מבקש לעדכן כי לינוי אשרם, לא תשתתף באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית בשל פציעה שהתרחשה במסגרת אימון הפודיום בבאקו. האיגוד מאחל ללינוי החלמה מהירה ורפואה שלמה. בנוסף, נבקש לאחל למתעמלות המשתתפות, ניקול זליקמן, יוליאנה טלגין ונבחרת הג’וניור הצלחה רבה בתחרות”.

מהאגודה של לינוי אשרם, הפועל ראשון לציון, נמסר בתגובה: “לינוי אשרם והצוות המקצועי שלה מאחלים הצלחה לניקול זליקמן, יוליאנה טלאגין והנבחרת הצעירה של ישראל בתחרות”.