בתקופה האחרונה מנסה איגוד הג’ודו העולמי לפרוץ חומות שפוליטיקאים רבים לא מצליחים לעשות - ולרוב, למען האמת, הוא עושה זאת די בהצלחה. כך למשל, בשנה האחרונה הג’ודאים הישראלים הורשו להתחרות על אדמת אבו דאבי תחת דגל ישראל ובשבוע שעבר האיגוד טען כי הגיע להסכם עם האיראנים על קיום קרבות בינם לבין יריבים ישראלים, כאשר כרגע באיראן מכחישים זאת. בתווך, היום (רביעי) נחתם הסכם חדש שבא לעזור לפליטים ברחבי העולם דרך הספורט.

בהודעה רשמית שפרסם, איגוד הג’ודו העולמי הכריז על שיתוף פעולה עם איגוד הטאקוונדו העולמי, בניסיון לייצר פעילויות שיתמכו במחנות הפליטים ברחבי העולם. כל זאת, מתוך מטרה לצמצם פערים בין תרבויות שונות, להגדיל את כמות הספורטאים שעוסקים בענפים הללו, וגם כדי לפעול ליצירת שוויון ושלום בקרב אנשים זרים ושונים בעולם.

שגיא מוקי מפיל את יריבו (חגי מיכאלי)שגיא מוקי מפיל את יריבו (חגי מיכאלי)

יו”ר איגוד הג’ודו בישראל, משה פונטי, אמר על ההסכם החדש: “המטרה היא לעזור למסכנים שאין להם כלום. במסגרת ההסכמים, נפתחה תוכנית מיוחדת לג’ודאים שהם פליטים, כך שאם האיגוד שלנו ימצא ספורטאים פליטים שעושים ג’ודו הם יוכלו להיכנס לתוכנית הזו. בנוסף, אם האיגוד העולמי יבקש מאיתנו לשלוח ספורטאים שלנו לקיים מופעי ראווה במחנות פליטים בחו”ל, מבחינתנו אין בעיה לשלוח אותם לשם. אני תומך בכל דבר שהאיגוד העולמי עושה”.

פונטי אף התייחס לעניין ההסכם שנחתם כביכול בין האיגוד העולמי לבין הנציגים האיראנים וציין: “במכתב שלהם הם בכוונה לא כתבו את המילה ישראל, אבל הם התחייבו שיופיעו מול כל יריב. אני מעריך שכל ההתנהלות הנוכחית של האיראנים זה עניין של זמן, אבל ברגע האמת נדע אם זה אמיתי או לא. רק מתי שהם יצטרכו להופיע מול ספורטאי שלנו נדע אם ההסכם הזה אמיתי”.