נבחרת ישראל בטניס כיסאות גלגלים, תחת המאמנת עופרי לנקרי, הצהירה כוונות וסיימה את שלב הבתים באליפות העולם במאזן מושלם לאחר ניצחון ענק על נבחרת יפן, המדורגת ראשונה, בתוצאה 1:2. בכך, הכחולים-לבנים סיימו במקום הראשון בבית הקשה שלהם ויפגשו מחר (חמישי) בחצי הגמר את נבחרת דרום אפריקה שסיימה שניה בבית שלה. נועם גרשוני הוביל את הנבחרת עם ניצחונות ביחידים ובזוגות. 

היום הרביעי באליפות העולם בטניס לכיסאות גלגלים התקיים היום (רביעי) כשנבחרת הקוואד (נכות קשה) של ישראל כבר הבטיחה את מקומה בחצי הגמר, ופגשה את נבחרת יפן לקרב ישיר על ראשות הבית, לפני שלב ההצלבה. כזכור, החבורה בכחול-לבן הגיעה להתמודדות עם רוח גבית לאחר ניצחונות מרשימים ביומיים הראשונים בטורניר מול נבחרות ארה״ב וברזיל. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גרשוני: שמח שזה נגמר מהר

נועם גרשוני הנציג הבכיר של הנבחרת, פתח את היום במפגש מול קיי אוסאמי היפני המדורג במקום ה-24 בעולם. הישראלי לא התקשה וניצח בקלילות בשתי מערכות חלקות 0:6 ו-0:6 בתום 44 דקות. 

למשחק השני, עלה פטריק בן אוליאל המדורג השלישי בנבחרת על מנת לתת לשרגא ויינברג, המדורג שני במשלחת, לנוח לקראת משחק הזוגות האחרון במידה ויהיה מכריע. מולו התמודד היפני מיטסופרו מורואישי, מהטניסאים הבכירים בתחרות. היפני ניצח בצורה מבטיחה בשתי מערכות 3:6 ו-2:6 לאחר שעה ו-13 דקות של משחק תחת חום כבד, והשווה את תוצאת היום ל-1:1 בין הנבחרות. 

נועם גרשוני (שחר גרוס)נועם גרשוני (שחר גרוס)

המשחק השלישי נקבע כשובר שוויון ובו התמודדו נועם גרשוני ושרגא ויינברג מהנבחרת הישראלית מול הזוג היפני החזק שוטה קוואנו וקוג׳י סוגנו. הישראלים פתחו חזק את המשחק וניצחו את המערכה הראשונה בתוצאה 2:6, המערכה השנייה התנהלה בצורה אחרת לגמרי כשהיפנים כבר הובילו 1:5 והיו בדרך הבטוחה להשוות, אך קאמבק הירואי של הכחולים-לבנים הפך את התוצאה ובתום שובר שוויון דרמטי, הנבחרת ניצחה 7-6 את המערכה וכך גם את המשחק, בתום התמודדות של שעה ו-46 דקות.

נועם גרשוני ושרגא ויינברג (שחר גרוס)נועם גרשוני ושרגא ויינברג (שחר גרוס)

גיבור הניצחון, המדורג ראשון במשלחת הישראלית, נועם גרשוני, היה נרגש בסיום: ״אנחנו נבחרת מאוד מגובשת ומלוכדת, וזה מה שעבד לטובתנו בשנים האחרונות כשהצלחנו לזכות פעמיים במדליית כסף. אנחנו בטח לא הנבחרת הכי טובה כאן, אבל אנחנו לחלוטין הנבחרת השמחה ביותר עם האווירה הטובה ביותר. והעובדה שהטורניר גם מתקיים פה בארץ עוזרת לנו, ונותנת לנו תחושה של גאווה לאומית, מה שגורם לביחד הזה להתעצם. אנחנו לא מדורגים בטופ של התחרות, אבל אנחנו באים כל משחק על מנת לנצח ובינתיים זה עובד לנו. מבחינתי אנחנו מסוגלים לנצח בכל מפגש״.

פטריק בן אוליאל (שחר גרוס)פטריק בן אוליאל (שחר גרוס)