בסוף השבוע האחרון, עם סיום המשחקים האולימפיים בריו, זכה ניק סקלטון האנגלי במדליית זהב בקפיצות ראווה. הבריטי המדובר הוא לא אחר מאשר האבא של צמד אחים פופולאריים בענף - דן, אחד המאמנים הבכירים במרוצי קפיצות, והג'וקי המצטיין הארי סקלטון.

משפחה של סוסים
בגיל 58 ואחרי פציעה קשה שעבר לפני 16 שנה הצליח ניק סקלטון להפוך בשבוע שעבר לאחד המדליסטים המדוברים ביותר בתולדות אנגליה. ניק, שמתמחה בקפיצות ראווה, אחד מענפי הסוסים הבכירים והמוכרים כספורט אולימפי, הצליח אחרי למעלה מ-40 שנה בתחום לזכות במדליית זהב ראשונה אישית במשחקים האולימפיים בריו ולהעניק גאווה וחיוך אדיר ליושבים בלונדון.

ניק סקלטון (רויטרס)
ניק סקלטון עם המדליה (רויטרס)
 

במסגרת תחרויות קפיצות הראווה מוענק ניקוד על הביצועים והקפיצות במסלולי הסוסים במכשולים השונים, בספורט אולימפי וותיק שהחל את דרכו באופן רשמי לפני יותר ממאה שנה. סקלטון זכה בעברו במדליות זהב באליפויות עולם ואירופה והצליח לעשות הישגים מסחררים בענף, אפילו באולימפיאדה בלונדון, שם הצליח להוביל את הנבחרת הקבוצתית של אנגליה לזהב היסטורי. אבל עם כל ההצלחות שום דבר לא התקרב לזכייה המתוקשרת האחרונה שלו, זו שהפכה אותו לכוכב אנגלי גדול בין לילה. 

משפחת סקלטון מוכרת לנו היטב גם מענף מרוצי הסוסים באנגליה. בנו הגדול של ניק, דן סקלטון, הוא אחד ממאמני מרוצי הקפיצות הבכירים של בריטניה. סוסיו של דן הצליחו להותיר חותם על כל מסלול קפיצות באנגליה ואפילו באירלנד ולרשום הישגים מסחררים בכל זירה בה התחרו. הסוסים של דן הפכו אף הם לכוכבים השנה כאשר רשמו לא פעם ניצחונות יוקרתיים באירועים הגדולים כמו צ'לטנהאם ואיינטרי, במה שמכונה במת מרוצי המכשולים הגדולה ביותר בעולם.

ואם כל זה לא מספיק למשפחה הענפה, האח הקטן הארי סלקטון הוא אחד הג'וקים הצעירים והמוכשרים המצטיין במרוצי מכשולים. הארי היה לרוכב הצעיר הראשון שהצליח להצעיד סוס לניצחון בגראנד נשיונל האירי המפורסם ומאז ועד היום מבוקש על ידי בעלים רבים לרכיבות בכל אירופה.

הנכד הארי סקלטון  (רויטרס)
הנכד הארי סקלטון (רויטרס)
 

את אור הזרקורים הפעם הצליח לגנוב האבא הגדול מכולם, ניק, שהפך למדליסט הזהב האולימפי העתיק ביותר בבריטניה מאז יורה ג'רי מילנר, שזכתה בזהב ב-1908. עם זכייתו אמר סקלטון: "לפעמים נגמרות המילים. הסוס עבד קשה, התחרות האחרונה בה הוא זכה הייתה ב-2013. עבדנו לילות כימים כדי להחזיר אותו לדרך המלך". 

במסגרת מרוצי הסוסים העונה, למדנו שאילן יוחסין הוא הכרחי בכל ספורט ותקף כמובן גם לגבי הסוסים עצמם. אבל השבוע האחרון היה שייך לסקלטונים, שאחרי ההצלחות בזירות המרוצים המקומיות השונות ברחבי אנגליה ואירלנד, חגגו עם ראש המשפחה, האיש שממנו הכל התחיל, ניק סקלטון, שהפך לאגדה חיה ודוהרת בבריטניה. 

בואו להרוויח ממרוצי סוסים