רגע השיא של עונת המרוצים השטוחים, הרויאל אסקוט המלכותי של אירופה ייצא לו לדרך מחר (שלישי) ב-16:30 ויפגיש את כל פסגת ענף מרוצי הסוסים בקרבות יוקרתיים במקום אחד מול עיניה הבוחנות של מלכת אנגליה אליזבת’ השנייה. האירוע ייפתח מחר (20 ביוני) ויסתיים ביום שבת ה-24 לחודש. אולפן מרוצים מיוחד לקראת התחרויות מהערב ועד יום ו' ב-18:00 בערוץ ONE, אפיק 50 בשלט ללקוחות HOT, לקוחות yes וסלקום tv בשידור חי.

אחד האירועים הוותיקים באנגליה יתקיים כמדי שנה בהיפדרום של אסקוט, הממוקם באזור הכפרי בברקשייר שברובע של ווינזדור. המלכה אליזבת' ומשפחת המלוכה נוכחים באופן קבוע במשך חמשת ימי הפסטיבל במסלול באסקוט. כתוצאה מכך, הפסטיבל המוכר רושם הכנסה של מיליונים בכל שנה, כאשר קרוב ל-80 ליש"ט מתוך הכסף מוצא על מוצרי מרצ'נדייז שמחוץ למסלול המרוצים ואחוזים מכך גם על אופנה ויופי בדוכני הקניות שמסביב.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו באולפן מירוצי הסוסים מהרויאל אסקוט

המרוצים באסקוט אינם רק הזדמנות מצוינת לצפות במרוצי סוסים ברמה הגבוהה בעולם, אלא נותנת גם את ההזדמנות ליצור קשרים חברתיים וליהנות ממחזה של מסורת עתיקת יומין. אנגליה מציעה קו אווירי מתוגבר במשך ימי הפסטיבל, רכבות כל מספר דקות ודרכי גישה נוחות, בנוסף לאבטחה כבדה כיאה לאירוע ספורט אירופאי גדול. 

המלכה אליזבת' והג'וקי ראיין מור (רויטרס)המלכה אליזבת' והג'וקי ראיין מור (רויטרס)

אתרי נופש מציעים חבילות הכוללת לינה ואפילו חבילת פיקניקים מסורתית עם המשפחה והחברים שכן המתקנים של אסקוט זמינים להשכרה בכל ימות השנה למגוון רחב של מטרות כגון כנסים, אירועים, תערוכות, ארוחות ערב, חתונות ועוד.

קודי הלבוש באסקוט נאכפים בקפדנות הרבה יותר מכל אירוע אנגלי טיפוסי אחר, כך למשל גם ילדים מתחת לגיל 17 מחויבים בקוד הלבוש, רק ילדים בני 3 ומטה אינם מחויבים ל'משטרת האופנה' שמסתובבת גם סביב השטיחים האדומים באזור ומעניקה ציונים לסלבריטאים המפורסמים שפוקדים את האירוע במשך ימי התחרות.

רויאל אסקוט (רויטרס)רויאל אסקוט (רויטרס)

בכל יום במשך חמשת ימי התחרות יתקיימו שישה מרוצים ובסך הכל, 30 מרוצים ברמה עולמית במסלול המרוצים השטוחים שבאסקוט שנחנך לראשונה ב-1,711. האקשן יחל כבר ביום הראשון ובו נצפה במרוץ המלכה אן שנחשב לאחד הוותיקים בהיסטוריה. ביום רביעי המשתתפים ייהנו מאווירה רגועה יחסית, בדמותו של מרוץ נסיך וויילס.

המרוץ המרכזי של הפסטיבל, הגולד קאפ, הלא הוא גביע הזהב ההיסטורי והיוקרתי ייקח חלק ביום חמישי וזו תהיה גם הזדמנות טובה לראות את כולם חנוטים בחליפה, דרוכים ומצוידים כמובן כמיטב האופנה.

כאמור, הפינאלה יתקיים בשבת כאשר מרוץ הדיימונד המפורסם יפתח שעריו ויפגיש את הסוסים המהירים באירופה במרוץ הספרינט המהיר ביותר בעולם. הסוסים הפופולאריים, ריבצ’סטר, צ'רצ'יל ועד גולד דרים.

קוד הלבוש הקפדני (רויטרס)קוד הלבוש הקפדני (רויטרס)

אלוף הרוכבים האנגלי, ג'ים קראולי המפתיע לא יפספס את ההזדמנות לצבור ניצחונות בצמרת הרוכבים. כוכב המרוצים, ראיין מור, שפתח את העונה בסערה באנגליה עם 29 ניצחונות יככב גם כן. מור ניצח לפני שנתיים לא פחות מתשעה מרוצים באסקוט בדרך לקביעת שיא היסטורי. הרוכב הוא אחד המותגים הגדולים של התחרות שכן הג'וקי שנחשב לטוב בעולם רוצה להחזיר לעצמו את האליפות הרוכבים אחרי שבע שנים עקרות.

גם רוכבים מצרפת, איטליה וארצות ידהרו במיוחד לאירוע ומאמנים בדמותם של ריצ'רד האנון, הוגו פאלמר, איידן אובריאן, ג'ון גוסדון מארק ג'ונסטון וצ'רלס הילס יילחמו וידמעו עבור כל דקה של תהילה.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים