ראש ממשלת מלזיה מאהטיר בין מוחמד אמר היום (שבת), ולא בפעם הראשונה, כי ארצו לא תאפשר לספורטאים ישראלים להיכנס למדינה, וזאת לקראת אליפות העולם בשחייה לספורטאים פראלימפיים, שתיערך באי בורנאו שבמלזיה בחודשים יולי ואוגוסט.

מלזיה כבר הודיעה כי היא לא תאפשר לספורטאים הישראלים להשתתף באליפות שתיערך בעוד כחצי שנה ובה צפויים להתחרות שחיינים מכ-70 מדינות. מדובר בתחרות שמהווה ציון דרך חשוב לפני אולימפיאדת טוקיו 2020.

ישראל כבר פנתה לאיגוד הבינלאומי לספורט פראלימפי בבקשה שתסייע בשינוי ההחלטה או שתקבע כי האליפות תיערך במיקום שונה. היום פנה גם חבר הכנסת יואל רזבוזוב (יש עתיד) אל ראש ממשלת מלזיה במכתב בו הוא דרש ממנו כי ינהג בספורטאים הישראלים כשווים או שמלזיה תשא בתוצאות: "מחובתי להזכיר לך כי האיגוד הפרא-אולימפי (IPC) הפועל על-פי אמנת הוועד האולימפי הבינ"ל (IOC), אוסר על כל התערבות פוליטית בספורט.

יואל רזבוזוב (אחמד מוררה)יואל רזבוזוב (אחמד מוררה)

“אם אתה לא יכול להבטיח כי הפוליטיקה נשארת מחוץ לספורט וכי כל השחיינים, כולל הנציגים הישראלים, זכאים להיכנס לאליפות העולם בשחייה בקיץ 2019 המתרחשים במלזיה, נפעיל את כל האמצעים המשפטיים, כולל התייחסות לבעלי העניין ולנותני החסות שהם חלק ממימון ארגון העומד בסתירה חמורה הן לצ'רטר שלו והן לאמנה האולימפית, והוא מושפע משיקולים פוליטיים שאין להם מקום בעולם הספורט”.

ח"כ רזבוזוב התייחס למכתב ששלח כשאמר: "לא ניתן לאף שונא ישראל להשתמש בספורט על מנת להשפיל את מדינת ישראל והספורטאים. הצוות המשפטי שיזמתי בראשותו של פרופ' אלן דרשוויץ' הוכיח בעבר כי פנייה נחושה למוסדות הבינלאומיים מביאה לשינוי".