חברת ייצור חליפות השחייה ‘ספידו׳, קיימה היום (שני) אירוע השקה חגיגי בכפר המכביה ובו הציגה לראווה את בגדי הים החדשניים שלה, אשר ישמשו את השחיינים הישראלים לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. 

שורה של מדינות מהבכירות בענף השחייה זכו להיות מהראשונות שקיבלו את בגדי הים החדשים, וביניהן כמובן גם הנבחרת הישראלית. החליפה עוצבה בצבעי הכחול-לבן של ישראל, כאשר עליה מוטבע גם סמל המדינה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
השקת בגדי הים של ספידו

באירוע נכחו בעלי ספידו בארץ, איריס ואילן בן דרור, כאשר האחרון פתח ואמר: “זה רגע מרגש, חנכנו את החליפה והמשקפת החדשות לקראת טוקיו 2020, כאן בכפר המכביה, אירוע שהיו בו רוב שחייני נבחרת ישראל, סדר גודל של 18 שחיינים, שכולם שוחים עם ספידו וכולם מתכוננים ורוצים להגיע לטוקיו. כדי שיגיעו לשם, אנחנו אבזרנו אותם עם המוצר המהיר ביותר שיש היום בעולם. זוהי חליפה שבנויה בהשראת עור הכריש, על פיתוח שלקח חצי מיליון קילומטר של שחייה בחליפות ומעל 300 שחיינים מכל העולם שבדקו וחוו את דעתם”. 

יהונתן קופלב ויעקב טומרקין (איציק בלניצקי)יהונתן קופלב ויעקב טומרקין (איציק בלניצקי)

בן דרור הוסיף: “כל מיני מעבדות שונות בדקו את המוצר, כולל מעבדה של פורמולה 1, המעבדה של מכוניות המרוץ. הגענו אחרי שלוש שנים של מאמץ לחליפה שתייצר את המקסימום במים. לצד זה יש את המשקפת, שמקטינה בחמישה אחוז את ההתנגדות של המים עם עור הפנים וזה מביא את הנבחרת שלנו למצב שיש לה סיכויים טובים להגיע לטוקיו, ושם, בתקווה גדולה, להביא משהו מיוחד ואפילו מדליה”.

השחיינים עם משפחת בן דרור (איציק בלניצקי)השחיינים עם משפחת בן דרור (איציק בלניצקי)

כאמור, באירוע לקחו חלק גם כמה מהשחיינים המובילים בישראל, כולל השחיין הבכיר בנבחרת בכחול-לבן, יעקב טומרקין, הפיינליסט האולימפי, שסיפר על תחושותיו לאחר שניסה את החליפה החדשה: “זו הייתה הפעם הראשונה שנכנסנו למים עם בגד הים החדש, זה נראה אמנם קטן ועד הברך אבל זה שינוי מאוד משמעותי ומרגישים את זה, במיוחד בענף כמו שלנו, בשחייה כל מאית שנייה היא משמעותית, אני מקווה שזה יביא לנו את השיאים החדשים והתוצאות הטובות. החליפה תביא אותנו לטוקיו, אנחנו לגמרי בדרך לשם”.

יעקב טומרקין (איציק בלניצקי)יעקב טומרקין (איציק בלניצקי)

שחיין בכיר נוסף, יהונתן קופלב, אלוף אירופה לשעבר ב-50 מטר גב הוסיף: “המחקר פה באמת היה מחקר מקיף של חברת ספידו, הם חשבו על כל פרט קטן. כשיש בגד ים שמכסה אולי חצי מטר מהגוף, אז הוא באמת צריך להיות הכי מושלם שיש, ואני חושב שהם די הגיעו למטרה הזו פה. מוכנים להגיע לטוקיו עם החליפה החדשה”.

יהונתן קופלב (איציק בלניצקי)יהונתן קופלב (איציק בלניצקי)
יהונתן קופלב ויעקב טומרקין (איציק בלניצקי)יהונתן קופלב ויעקב טומרקין (איציק בלניצקי)