כחודשיים וחצי חלפו מאז חשיפת ONE על הדו”ח ההנדסי החמור שהתריע כי המבנים במכון וינגייט נמצאים בסכנת קריסה, והיום (שלישי) מונה באופן רשמי הקבלן שיבצע עבודות השיפוץ לאותם המבנים בפעולת חירום. בהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש, העבודות יבוצעו החל מהשבוע הבא, זאת במטרה להציל את המבנים שלא טופלו במשך כמה עשורים ובהם משתמשים עד היום ספורטאים וסטודנטים רבים.

למרות ההחלטה, עושה רושם כי רשימת הליקויים במכון הלאומי רק הולכת וגדלה. במהלך סוף השבוע האחרון נערכה אליפות עמק חפר הפתוחה בבריכה החדשה שבווינגייט וזו נעצרה לפתע, לאחר שזרם מים פרץ בפתאומיות מתחת לבריכה והפריע לשחיינים להתחרות. לבסוף מארגני התחרות מצאו “שיטה” לעצור את הזרם עם הצבת אבן על קרקעית הבריכה וכך נמשכה התחרות. למחרת האירוע, אגב, התחרות שוב נעצרה לדקות ארוכות בגלל אזעקת אש שהופעלה בלי סיבה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מבט מיוחד על הליקויים במכון וינגייט

רק לפני שש שנים חנכו במכון את הבריכה, שנבנתה בהשקעה גדולה, על מנת שזו תשמש כבית לנבחרות השחייה של ישראל. אלא שלפי עדויות שהתקבלו, הבריכה לכאורה לא מתוחזקת כראוי והשחיינים התלוננו לא פעם על התנאים במקום. כך למשל, לאחרונה הם גילו חלודה שהחלה להיווצר בבריכה, בין היתר מתחת למקפצות. אם בעבר טענו במכון כי נעשים שיפוצים אחרי הזנחה של שנים עברו, כעת מתברר כי רמת התחזוקה לא השתפרה גם בשנים האחרונות.

בימים האחרונים, אגב, הסתיים שיפוץ בבריכה הישנה שהדפנות שלה היו בסכנת קריסה. לעומתה, הבריכה החדשה נחשבת למתקן המתקדם ביותר ברחבי מכון וינגייט, אך כעת מתברר כי גם היא סובלת מבעיות.

בריכת וינגייט. גם שם נתגלו בעיות (משה חרמון)בריכת וינגייט. גם שם נתגלו בעיות (משה חרמון)

ממכון וינגייט נמסר בתגובה: “ביום שישי התקיימה תחרות שחייה במהלכה ארעה תקלה טכנית, שהובילה לעצירת התחרות למשך 10 דקות. התקלה טופלה במקצועיות ובמהירות על מנת למזער נזק לתחרות. ביום שבת אחד הצופים לחץ בשוגג על מתג אזעקת האש אותו דאגו לכבות במהרה, ולכן האזעקה הופעלה. זוהי טעות אנוש ואין בעיה במערכת אזעקת האש במתקן. מכון וינגייט מדגיש ומציב כל העת ערכי שמירת האיכות ורמת המתקנים ומשקיע בהתאם בהליכי שימור ושיפור מתמידים”.

מתחם מכון וינגייט מתקשה להתקיים לאחרונה לאחר שהמדינה עדיין לא הצליחה למנות מנכ”ל וסמנכ”ל כספים למכון וינגייט, על אף שהמכרזים לאיתור מועמדים לתפקידים הללו כבר החלו. למי שייכנס לתפקיד מצפה עבודה רבה, אך בינתיים, בגלל שמצב המתקנים במקום רק נעשה יותר גרוע, כאמור הוחלט בצעד חריג למנות באופן מיידי קבלן שיתחיל לבצע שיפוצים בבניינים שברחבי המכון הלאומי בתקציב חירום שניתן ממשרד האוצר.