כמו כל המשק הישראלי, גם הספורט הישראלי נפגע קשה בכל התחומים ממשבר הקורונה שפוקד את המדינה, ומי ששלח מכתב דחוף בנושא לשר האוצר משה כחלון, הוא חבר הכנסת מטעם סיעת כחול-לבן, יואל רזבוזוב, לשעבר סגן אלוף אירופה בג’ודו.

“בימים אלו מדינת ישראל נמצאת בעיצומו של משבר הקורונה, משבר אשר פוגע בצורה אנושה בספורט הישראלי, על כל נגזרותיו. האיסור להתקהלות גוזר על כל אגודות הספורט השבתת פעילות כפויה, אשר פוגעת בראש ובראשונה במועדוני הספורט הקטנים, אשר זקוקים לסיוע כמו אוויר לנשימה. עד לרגע זה לא גובשה שום תכנית סיוע שתציל את הספורט הישראלי מקריסה”.

“ללא סיוע מתאים, רוב אגודות הספורט במדינת ישראל יקרסו לגמרי כתוצאה מהמצב, וחלקם אף ייעלמו לגמרי. וכלל לא ברור אם הספורט שלנו יצליח להשתקם ממצב כזה. עלינו לעשות כל שביכולתנו על מנת שגם במצב הקיים, נוכל להבטיח המשך פעילות לאחר המשבר. לאחר ששוחחתי בימים האחרונים עם כל הגורמים הרלוונטיים, גיבשתי שורה של צעדים ראשוניים שניתן לעשות על מנת לספק מענה התחלתי לענפי הספורט המדינה”:

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
גארבג' טיים - מי הכי התחרפן בבידוד?

1. “העברת הכסף בזמן - כרגע יש עיכוב של 3 חודשים בהעברת הכסף. הקבוצות קיבלו את הכסף של ינואר רק במרץ. אנחנו מבקשים שהעברת הכסף תתבצע בזמן”. 

2. “ויתור על בירוקרטיה וסחבת מיותרת - אנו מבקשים להחיל מדיניות חירום לשנת 2020 ולהרשות לאגודות להציג רק ניהול תקין וניכוי מס במקור על מנת לקבל את התמיכה מהמדינה. המועדונים והארגונים הקטנים, אשר מאגדים את רוב הספורטאים, לא יכולים להרשות לעצמם לטפל בכל הבירוקרטיה שהמדינה דורשת מהם, במיוחד כעת בצל הקורונה. לכן אנו קוראים להקל בהליכי הבירוקרטיה בצל המשבר ולהעביר את הכסף ללא סחבת מיותרת”.

3. “הקמת קרן חירום לאגודות ספורט בפריפריה ומועדוני ספורט חובבני וחצי מקצועי, לרבות ליגות נמוכות”.