ההתאחדות לכדורגל ערכה הערב (חמישי) בבית הנבחרות בשפיים את טקס חלוקת המלגות של קרן ‘נחום סטלמך' בסך 2,000 שקלים ל-18 שחקניות ושחקנים צעירים, ובנוסף נערך גם טקס סיום העונה של מחלקות הנוער, במסגרתו חולקו צלחות אליפות לזוכות השונות וגביעים לשחקניות ולשחקנים ההוגנים. בנוסף, התקיימה הרצאה בנושא ערכים ומצוינות בספורט של המאמן המנטאלי עדי טפר. 

רותם קמר, מנכ״ל ההתאחדות, סיפר על הטקס: ״איחדנו הערב לראשונה שני טקסים, שנדמה כי נועדו זה לזה כבר הרבה זמן. ההתאחדות לכדורגל מבינה את חשיבות ההשקעה בכדורגל בגילאים הצעירים ובכוונתה להמשיך לטפח את הדורות הבאים. אנחנו עובדים על הקמת מרכזי מצוינות, הכשרת מאמנים, טיפוח כישרונות והענקת תנאים טובים יותר וסיכויים גבוהים יותר להרחיב את מספר הצעירות והצעירים שמשחקים כדורגל ולהבטיח לענף עתיד טוב יותר.

טקס חלוקת המלגות (ההתאחדות לכדורגל)טקס חלוקת המלגות (ההתאחדות לכדורגל)

“אני רוצה לברך את הקבוצות והמועדונים הזוכים”, אמר קמר והוסיף: “חשוב לי לומר לשחקניות ולשחקנים ההוגנים עד כמה אנחנו גאים בהם ולבקש מכל מי שזכו במלגה על שם נחום סטלמך לזכור זאת כי זאת זכות גדולה, שבצדה אחריות עצומה. שתהיה עונת כדורגל מוצלחת ומהנה לכולנו״.

ווילי רוטנשטיינר, המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל, בירך גם הוא: ״זה כבוד עבורי לקחת חלק בפעם הראשונה באירוע מסוג זה. אנחנו יודעים היטב כמה המאמנים תורמים לשחקנים במסגרת הקבוצות ואנחנו שמחים לקבל אותם לנבחרות ולהמשיך לעבוד איתם. אני מודה למאמנים במחלקות הנוער על התרומה לכדורגל הישראלי ומבטיח שנמשיך יחד באמצעות הדרך הישראלית, ונשיג הקמת אקדמיות, שדרוג מערכי האימון וקידום הצעירים המוכשרים”. 

טקס חלוקת המלגות (ההתאחדות לכדורגל) (מערכת ONE)טקס חלוקת המלגות (ההתאחדות לכדורגל) (מערכת ONE)

אבי קאופמן, יו״ר ועדת הנוער בהתאחדות, הוסיף: ״אני מביט בכם בקנאה ונזכר בימים בהם גם אני הייתי צעיר ושיחקתי כדורגל. אם יש דבר אחד שאני הבנתי ומבקש לומר לכם, זה שתקפידו לעבוד קשה ככל האפשר כדי להגשים את החלום שלכם, אין קיצורי דרך ולא יהיו״. 

אריה רוזנצווייג, יו”ר ועדת המלגות, שיתף את תחושותיו מהטקס: ״20 שנה אנו מנציחים את זכרו של נחום סטלמך בהענקת מלגות שמסמלת את פעילות ההתאחדות מדן ועד אילת בתחום הכדורגל והחינוך, וגם הערב יש לנו זכות להעניק סיוע ל-15 כדורגלניות וכדורגלנים מבטיחים״.

טקס חלוקת המלגות (ההתאחדות לכדורגל) (מערכת ONE)טקס חלוקת המלגות (ההתאחדות לכדורגל) (מערכת ONE)